Cod CAEN · activitate principală
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · pagina 32
În România sunt 7.625 firme care au declarat codul CAEN 7490 (Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.) ca activitate principală, dintre care 5.102 figurează în funcțiune la Registrul Comerțului.
4.440 dintre ele au depus bilanț pe 2025, cifra de afaceri mediană a fost 168.474 lei, iar jumătatea din mijloc s-a încadrat între 59.529 lei și 346.129 lei.
Separat de activitatea principală, 87.500 firme au acest cod printre activitățile autorizate la ONRC — o firmă poate avea mai multe coduri autorizate, dar o singură activitate principală declarată în bilanț.
Datele provin din registrul public ONRC (situația la 08.07.2026) și din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
- Firme
- 7.625
- În funcțiune
- 5.102
- CA mediană
- 168.474lei
- bilanț 2025
- Salariați
- 5.053
- total 2025
Lucrezi cu firme din acest domeniu?
Verifică situația fiscală, dosarele, administratorii și modificările firmelor cu care colaborezi.
Firme cu această activitate principală
- 1551CUI 43796283BucureştiCAEN 7490239 K2025
- 1552DUNAGIL SRLactivăCUI 16862215GalaţiCAEN 7490239 K2025
- 1553PROTECT WORKSSM S.R.L.activăCUI 39871077VranceaCAEN 7490239 K2025
- 1554UNIBETTALINE SRLActivitate întreruptăCUI 28884594SuceavaCAEN 7490239 K2023
- 1555CUI 44221542IlfovCAEN 7490239 K2025
- 1556CONSULT GOTA SRLactivăCUI 17767858TimişCAEN 7490239 K2025
- 1557INFO INSPECT S.R.L.activăCUI 48548270BucureştiCAEN 7490238 K2025
- 1558CUI 22407502HunedoaraCAEN 7490238 K2025
- 1559CUI 49747506ClujCAEN 7490238 K2025
- 1560CLANMAR ACM S.R.L.activăCUI 46445589ArgeşCAEN 7490237 K2025
- 1561GDPR O'CLOCK S.R.L.activăCUI 49230908BucureştiCAEN 7490237 K2025
- 1562EVALUARE IMPACT SRLactivăCUI 36583860AlbaCAEN 7490237 K2025
- 1563XACT VAL S.R.L.activăCUI 49481810BucureştiCAEN 7490237 K2025
- 1564ENVIRO EDU-CONS S.R.L.activăCUI 44635528BucureştiCAEN 7490236 K2025
- 1565ADE URBAN EXPERT SRLactivăCUI 37142438BraşovCAEN 7490236 K2025
- 1566TERRADVICON SRLactivăCUI 33746016MaramureşCAEN 7490236 K2025
- 1567TAPS PARTNER CONS SRLactivăCUI 35616322TimişCAEN 7490236 K2025
- 1568IRIS MUSIC EVENTS S.R.L.activăCUI 48828831TimişCAEN 7490236 K2025
- 1569ROSAFETI SRLactivăCUI 16333109BihorCAEN 7490236 K2025
- 1570LARAND BEST SOLUTIONS S.R.L.FalimentCUI 40627140ArgeşCAEN 7490236 K2024
- 1571EVALAS CONS SRLactivăCUI 38259291ClujCAEN 7490235 K2025
- 1572CUI 47948473ClujCAEN 7490235 K2025
- 1573COGAX PROTECTION SRLactivăCUI 32389810IlfovCAEN 7490235 K2025
- 1574CUI 41485388ArgeşCAEN 7490235 K2025
- 1575CUI 34976129AlbaCAEN 7490235 K2025
- 1576RENMED COMP S.R.L.activăCUI 49094431ConstanţaCAEN 7490235 K2025
- 1577JENICONPREST SRLactivăCUI 19754374GalaţiCAEN 7490235 K2025
- 1578HSW-SSM SRLactivăCUI 38489290IlfovCAEN 7490235 K2025
- 1579SELLECTRONICS S.R.L.activăCUI 43150036BucureştiCAEN 7490235 K2024
- 1580DARCOM OIL STATION SRLactivăCUI 34382304PrahovaCAEN 7490234 K2025
- 1581PPU WORK SAFETY S.R.L.activăCUI 38783724TimişCAEN 7490234 K2025
- 1582PLAY IT CONSULTING SRLActivitate întreruptăCUI 36663870BucureştiCAEN 7490234 K2024
- 1583CUI 32298348OltCAEN 7490233 K2025
- 1584IVISIT AMERICA S.R.L.activăCUI 38701465BucureştiCAEN 7490233 K2025
- 1585GENIOFY S.R.L.activăCUI 16468971BucureştiCAEN 7490232 K2020
- 1586CUI 44631828ConstanţaCAEN 7490232 K2025
- 1587CUI 50478517OltCAEN 7490232 K2025
- 1588CUI 49617131HarghitaCAEN 7490232 K2025
- 1589CUI 49400034IlfovCAEN 7490232 K2025
- 1590BOLDI SRLactivăCUI 3215934BraşovCAEN 7490232 K2025
- 1591CUI 38830001BucureştiCAEN 7490232 K2025
- 1592MEGASAFE S.R.L.activăCUI 50980253BraşovCAEN 7490232 K2025
- 1593CUI 23737371IlfovCAEN 7490232 K2025
- 1594SSM SAFETY SSM&SU SRLactivăCUI 38468891BucureştiCAEN 7490231 K2025
- 1595DESANT PERSONAL SRLactivăCUI 25069554TimişCAEN 7490231 K2025
- 1596CUI 46353094AlbaCAEN 7490231 K2025
- 1597BEST SAFETY SERVICES SRLactivăCUI 28302394BucureştiCAEN 7490231 K2025
- 1598CONSVIZOR SRLactivăCUI 24728355GalaţiCAEN 7490230 K2025
- 1599SMART MANAGEMENT SRLactivăCUI 22145738BihorCAEN 7490230 K2025
- 1600ECO SECURITY SRLactivăCUI 16108050NeamţCAEN 7490230 K2025
Se pot naviga primele 2.500 firme din 7.625, ordonate după cifra de afaceri. Pentru restul, folosește căutarea cu filtre.
Activități înrudite
- 7499Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.1.772
- 7491Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing47
- 7420Activități fotografice7.908
- 7410Activități de design specializat6.121
- 7430Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)2.784
- 7413Activități de design de interior429
- 7414Alte activități de design specializat419
- 7412Design grafic și activități de comunicare vizuală416
Ai nevoie de date oficiale despre o firmă anume?
Caută după CUI sau denumire și vezi bilanț, administratori, stare ANAF și dosare în instanță.