Cod CAEN · activitate principală
CAEN 9601
Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană · pagina 21
În România sunt 1.977 firme care au declarat codul CAEN 9601 (Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană) ca activitate principală, dintre care 1.272 figurează în funcțiune la Registrul Comerțului.
1.020 dintre ele au depus bilanț pe 2025, cifra de afaceri mediană a fost 210.000 lei, iar jumătatea din mijloc s-a încadrat între 71.066 lei și 382.578 lei.
Separat de activitatea principală, 6.607 firme au acest cod printre activitățile autorizate la ONRC — o firmă poate avea mai multe coduri autorizate, dar o singură activitate principală declarată în bilanț.
Datele provin din registrul public ONRC (situația la 08.07.2026) și din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
- Firme
- 1.977
- În funcțiune
- 1.272
- CA mediană
- 210.000lei
- bilanț 2025
- Salariați
- 2.331
- total 2025
Lucrezi cu firme din acest domeniu?
Verifică situația fiscală, dosarele, administratorii și modificările firmelor cu care colaborezi.
Firme cu această activitate principală
- 1001SONG'S KOROM SRLactivăCUI 34311141BucureştiCAEN 960121 K2016
- 1002ROMFIC COMPANY SRLRadiatăCUI 8152241IaşiCAEN 960121 K2023
- 1003ELIS STOP CLEAN SRLRadiatăCUI 37964153ConstanţaCAEN 960121 K2022
- 1004HYGIA ECO S.R.L.activăCUI 43491874GorjCAEN 960121 K2025
- 1005GRUP 888 DIDEI SRLSediu expiratCUI 33341772BucureştiCAEN 960121 K2016
- 1006CRIS ULTRA CLEAN S.R.L.activăCUI 40760374AradCAEN 960121 K2024
- 1007WITHOUT SPOTS S.R.L.activăCUI 41149604VâlceaCAEN 960121 K2022
- 1008CUI 47509893PrahovaCAEN 960120 K2025
- 1009S.E.M. CARPET S.R.L.activăCUI 39081590VâlceaCAEN 960120 K2025
- 1010SPEED AQUA C SRLactivăCUI 32338043ConstanţaCAEN 960120 K2020
- 1011LAUNDRY BOUTIQUE S.R.L.Sediu expiratCUI 36126108BucureştiCAEN 960120 K2020
- 1012BADASTE S.R.L.activăCUI 49413166AlbaCAEN 960120 K2025
- 1013CUI 40072618BucureştiCAEN 960119 K2025
- 1014ROUA ECO CLEANING S.R.L.activăCUI 44607951BihorCAEN 960119 K2025
- 1015CLEANZY S.R.L.activăCUI 51041609GalaţiCAEN 960119 K2025
- 1016CUI 44210438SuceavaCAEN 960119 K2024
- 1017TOTAL CLEAN REAL SRLRadiatăCUI 30337840GalaţiCAEN 960119 K2015
- 1018CUI 43068123IalomiţaCAEN 960119 K2024
- 1019MIHAI STÎRLEA S.R.L.activăCUI 44950991VâlceaCAEN 960119 K2025
- 1020TISZTA SZONYEG S.R.L.activăCUI 37339449HarghitaCAEN 960118 K2025
- 1021CUI 45055278GiurgiuCAEN 960118 K2024
- 1022RAPID ECO FRESH S.R.L.RadiatăCUI 40120243HunedoaraCAEN 960118 K2022
- 1023SMART DIBERTI S.R.L.activăCUI 48658630BihorCAEN 960118 K2024
- 1024WILGLO SRLRadiatăCUI 29859920IaşiCAEN 960118 K2017
- 1025CUI 39723747AlbaCAEN 960118 K2025
- 1026CUI 42956629BihorCAEN 960118 K2025
- 1027RUBYCLEAN S.R.L.activăCUI 49495719BihorCAEN 960118 K2025
- 1028LUC SAUBER S.R.L.activăCUI 40526196SuceavaCAEN 960117 K2024
- 1029ANDU & LARY SRLactivăCUI 18289603SuceavaCAEN 960117 K2025
- 1030ROMEO COR STYLE S.R.L.activăCUI 39222207DâmboviţaCAEN 960117 K2025
- 1031ANA TDA SERV SRLactivăCUI 36165751MureşCAEN 960117 K2025
- 1032IFA WASH SOLUTIONS S.R.L.DizolvareCUI 46491232BuzăuCAEN 960117 K2025
- 1033CUI 40683204BuzăuCAEN 960117 K2025
- 1034CEZIALEX S.R.L.RadiatăCUI 43416872IaşiCAEN 960116 K2023
- 1035LUCILORE S.R.L.activăCUI 51163258AlbaCAEN 960116 K2025
- 1036PROWASHNATURE S.R.L.DizolvareCUI 40561681DoljCAEN 960116 K2021
- 1037CUI 46799802ConstanţaCAEN 960116 K2025
- 1038SEVERIANA IMPEX SRLactivăCUI 4729143BraşovCAEN 960116 K2025
- 1039TOP WASH & CLEAN S.R.L.FalimentCUI 40394893AradCAEN 960116 K2025
- 1040SWAN PRO CONSULT S.R.L.activăCUI 40396878NeamţCAEN 960116 K2025
- 1041HOUSEMAID.EXE SRLRadiatăCUI 37844106ClujCAEN 960116 K2021
- 1042LEZEU TRANS SRLactivăCUI 6507178BihorCAEN 960116 K2025
- 1043SIGURANTA SERV SRLactivăCUI 3184358BihorCAEN 960116 K2025
- 1044CUI 45710547IlfovCAEN 960116 K2025
- 1045ATELIERWASHOES S.R.L.RadiatăCUI 43807358MureşCAEN 960116 K2022
- 1046SAMSARA DI NOTTE S.R.L.activăCUI 31510255BucureştiCAEN 960115 K2023
- 1047SHIMMER & SHINE S.R.L.activăCUI 41140419VasluiCAEN 960115 K2025
- 1048CUI 39124896BraşovCAEN 960115 K2025
- 1049HIGH GRADE MED S.R.L.activăCUI 41660900IaşiCAEN 960115 K2024
- 1050CUI 46437390IlfovCAEN 960114 K2025
Activități înrudite
- 9602Coafură și alte activități de înfrumusețare20.813
- 9604Activități de întreținere corporală4.827
- 9609Alte activități de servicii n.c.a.3.003
- 9603Activități de pompe funebre și similare1.850
- 9621Activități de coafură și frizerie3.299
- 9622Activități de tratament și înfrumusețare2.397
- 9623Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur689
- 9610Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană516
Ai nevoie de date oficiale despre o firmă anume?
Caută după CUI sau denumire și vezi bilanț, administratori, stare ANAF și dosare în instanță.