Cod CAEN · activitate principală
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării · pagina 15
În România sunt 1.984 firme care au declarat codul CAEN 7021 (Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării) ca activitate principală, dintre care 1.291 figurează în funcțiune la Registrul Comerțului.
987 dintre ele au depus bilanț pe 2025, cifra de afaceri mediană a fost 136.376 lei, iar jumătatea din mijloc s-a încadrat între 49.440 lei și 300.702 lei.
Separat de activitatea principală, 56.000 firme au acest cod printre activitățile autorizate la ONRC — o firmă poate avea mai multe coduri autorizate, dar o singură activitate principală declarată în bilanț.
Datele provin din registrul public ONRC (situația la 08.07.2026) și din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
- Firme
- 1.984
- În funcțiune
- 1.291
- CA mediană
- 136.376lei
- bilanț 2025
- Salariați
- 687
- total 2025
Lucrezi cu firme din acest domeniu?
Verifică situația fiscală, dosarele, administratorii și modificările firmelor cu care colaborezi.
Firme cu această activitate principală
- 701CUI 42561378ClujCAEN 702143 K2025
- 702CUI 44816818BucureştiCAEN 702143 K2025
- 703TOP BISS SRLRadiatăCUI 15852957ClujCAEN 702143 K2018
- 704RC SUPPORT CONSULTING SRLRadiatăCUI 36113175ClujCAEN 702142 K2021
- 705SMARTIZAN S.R.L.activăCUI 41950873IlfovCAEN 702142 K2025
- 706PASCALONE MEDIA S.R.L.activăCUI 46108516BraşovCAEN 702142 K2024
- 707CUI 49144017SibiuCAEN 702142 K2025
- 708MELMIK PROJECT SRLactivăCUI 36732171BraşovCAEN 702142 K2022
- 709CUI 43187108AlbaCAEN 702142 K2025
- 710CUI 39513877AlbaCAEN 702142 K2025
- 711CUI 40635215BucureştiCAEN 702142 K2025
- 712PATRICK JOBS S.R.L.activăCUI 41904915BrăilaCAEN 702141 K2024
- 713REVERSUM S.R.L.activăCUI 35497620BraşovCAEN 702141 K2022
- 714CUI 43512896IlfovCAEN 702141 K2021
- 715DOT ON AIR SRLSediu expiratCUI 35893579IaşiCAEN 702141 K2019
- 716EASY WORK CORPORATION S.R.L.Activitate întreruptăCUI 45026078IaşiCAEN 702141 K2021
- 717LEMON AD MEDIA SRLactivăCUI 38079215BucureştiCAEN 702140 K2025
- 718BYPASS CONSULTING SRLactivăCUI 22592868BucureştiCAEN 702140 K2025
- 719SANDU PRO MEDIA S.R.L.activăCUI 41388857VranceaCAEN 702140 K2025
- 720IT-EU CONSULTING S.R.L.Sediu expiratCUI 36720487IlfovCAEN 702140 K2017
- 721WORDS TRADE SRLRadiatăCUI 27230010BucureştiCAEN 702140 K2015
- 722CUI 48835634BraşovCAEN 702139 K2025
- 723CUI 50972110TimişCAEN 702139 K2025
- 724WEBUTIC SRLactivăCUI 37099982BucureştiCAEN 702138 K2025
- 725CUI 50204252GalaţiCAEN 702138 K2025
- 726YUM CREATORS S.R.L.RadiatăCUI 39233060IlfovCAEN 702138 K2023
- 727AX.CO OFFICE S.R.L.activăCUI 48165968TimişCAEN 702137 K2025
- 728ART OF LIFE S.R.L.activăCUI 48267399BucureştiCAEN 702137 K2025
- 729WHITE WORDS S.R.L.RadiatăCUI 34493299BucureştiCAEN 702137 K2022
- 730BRAND PERSONAL AGENCY S.R.L.RadiatăCUI 45123887BucureştiCAEN 702137 K2022
- 731MERSEA COMPANY SRLactivăCUI 17710797ConstanţaCAEN 702137 K2024
- 732GOLIVU SRLactivăCUI 32798823IlfovCAEN 702137 K2024
- 733BRIGHTPR SRLRadiatăCUI 32522681BucureştiCAEN 702136 K2015
- 734OPTIWATT CONSULTING SRLactivăCUI 9938515CovasnaCAEN 702136 K2025
- 735HARD-TECH SOLUTIONS S.R.L.Sediu expiratCUI 39107909BucureştiCAEN 702136 K2018
- 736ARMAG S.R.L.activăCUI 43975289BucureştiCAEN 702136 K2025
- 737CUI 42548727DâmboviţaCAEN 702136 K2024
- 738CUI 43292286ClujCAEN 702136 K2025
- 739KNF MEDIACORE SRLactivăCUI 23030434IlfovCAEN 702136 K2025
- 740CUI 15943575BucureştiCAEN 702136 K2017
- 741YUMI BRAND SRLactivăCUI 28162819MureşCAEN 702135 K2025
- 742HDM ONLY COS S.R.L.Activitate întreruptăCUI 42422981BihorCAEN 702135 K2024
- 743STOP ACCIDENTE S.R.L.activăCUI 40717072BucureştiCAEN 702135 K2025
- 744CUI 24604853BucureştiCAEN 702135 K2025
- 745CUI 46504200AradCAEN 702135 K2025
- 746CUI 40725040IlfovCAEN 702135 K2024
- 747MADIX SOLUTIONS S.R.L.RadiatăCUI 44042989BucureştiCAEN 702135 K2022
- 748GPMH SOLUTION S.R.L.RadiatăCUI 42756850BucureştiCAEN 702135 K2022
- 749LOGIA EDU S.R.L.activăCUI 50290830MaramureşCAEN 702134 K2025
- 750TED CONSULTING MANAGEMENT S.R.L.Sediu expiratCUI 41557441BucureştiCAEN 702134 K2019
Activități înrudite
- 7022Activități de consultanță pentru afaceri și management39.449
- 7020Activități de consultanță în afaceri și management7.587
- 7010Activități ale direcțiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate374
- 6820închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate23.132
- 6831Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare16.240
- 7490Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.7.625
- 7410Activități de design specializat6.121
- 6832Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract4.567
Ai nevoie de date oficiale despre o firmă anume?
Caută după CUI sau denumire și vezi bilanț, administratori, stare ANAF și dosare în instanță.