certificatul.ro

Cod CAEN · activitate principală

CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management · pagina 37

În România sunt 7.587 firme care au declarat codul CAEN 7020 (Activități de consultanță în afaceri și management) ca activitate principală, dintre care 7.105 figurează în funcțiune la Registrul Comerțului.

7.587 dintre ele au depus bilanț pe 2025, cifra de afaceri mediană a fost 164.172 lei, iar jumătatea din mijloc s-a încadrat între 50.014 lei și 429.532 lei.

Separat de activitatea principală, 98.850 firme au acest cod printre activitățile autorizate la ONRC — o firmă poate avea mai multe coduri autorizate, dar o singură activitate principală declarată în bilanț.

Datele provin din registrul public ONRC (situația la 08.07.2026) și din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Firme
7.587
În funcțiune
7.105
CA mediană
164.172lei
bilanț 2025
Salariați
23.076
total 2025
Verificare și monitorizare

Lucrezi cu firme din acest domeniu?

Verifică situația fiscală, dosarele, administratorii și modificările firmelor cu care colaborezi.

Firme cu această activitate principală

Ordonat după cifra de afaceriCAEN 7020
FirmăCifră de afaceri
  • 1801
    CUI 23880346TimişCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    326 K2025
  • 1802
    CUI 50802922ArgeşCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    325 K2025
  • 1803
    CUI 49113819BucureştiCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    325 K2025
  • 1804
    CUI 52373878Bistriţa-NăsăudCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    325 K2025
  • 1805
    CUI 42224500BucureştiCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    325 K2025
  • 1806
    CUI 2791793BucureştiCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    324 K2025
  • 1807
    CUI 51631278PrahovaCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    324 K2025
  • 1808
    CUI 18820151AradCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    324 K2025
  • 1809
    CUI 51457733BraşovCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    324 K2025
  • 1810
    CUI 30233687BucureştiCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    323 K2025
  • 1811
    CUI 51766380ConstanţaCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    323 K2025
  • 1812
    CUI 45116952BuzăuCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    322 K2025
  • 1813
    CUI 35270554ClujCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    322 K2025
  • 1814
    CUI 36738530BucureştiCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    322 K2025
  • 1815
    CUI 51279873SuceavaCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    321 K2025
  • 1816
    CUI 51332152BucureştiCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    321 K2025
  • 1817
    CUI 17573789ArgeşCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    321 K2025
  • 1818
    CUI 51268750Bistriţa-NăsăudCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    320 K2025
  • 1819
    CUI 44016432ConstanţaCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    320 K2025
  • 1820
    CUI 27160402BucureştiCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    320 K2025
  • 1821
    CUI 15952344BraşovCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    320 K2025
  • 1822
    CUI 11445772BucureştiCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    319 K2025
  • 1823
    CUI 39172060TimişCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    319 K2025
  • 1824
    CUI 20441834TimişCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    319 K2025
  • 1825
    CUI 36367530ClujCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    319 K2025
  • 1826
    CUI 51670609BucureştiCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    319 K2025
  • 1827
    CUI 30572985GorjCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    318 K2025
  • 1828
    CUI 40419874BucureştiCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    318 K2025
  • 1829
    CUI 51266920ClujCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    318 K2025
  • 1830
    CUI 43563156BucureştiCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    318 K2025
  • 1831
    CUI 43574813BuzăuCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    318 K2025
  • 1832
    CUI 18894337IlfovCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    318 K2025
  • 1833
    CUI 31124890TimişCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    317 K2025
  • 1834
    CUI 45128434HarghitaCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    317 K2025
  • 1835
    CUI 51240326BucureştiCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    317 K2025
  • 1836
    CUI 17166700BucureştiCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    317 K2025
  • 1837
    CUI 44624359IlfovCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    317 K2025
  • 1838
    IN VIDYA SRLDizolvare
    CUI 15821365ClujCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    317 K2025
  • 1839
    CUI 47718318TimişCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    316 K2025
  • 1840
    CUI 45031120BucureştiCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    316 K2025
  • 1841
    CUI 37168691PrahovaCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    316 K2025
  • 1842
    CUI 51513825BucureştiCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    315 K2025
  • 1843
    CUI 50919257BotoşaniCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    315 K2025
  • 1844
    CUI 24404952BucureştiCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    314 K2025
  • 1845
    CUI 30760679IlfovCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    314 K2025
  • 1846
    CUI 52801834BucureştiCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    314 K2025
  • 1847
    CUI 27893845AradCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    314 K2025
  • 1848
    CUI 14864686IlfovCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    314 K2025
  • 1849
    CUI 37536653ClujCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    314 K2025
  • 1850
    CUI 5007042BucureştiCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
    314 K2025

Se pot naviga primele 2.500 firme din 7.587, ordonate după cifra de afaceri. Pentru restul, folosește căutarea cu filtre.

Activități înrudite

Din aceeași grupă CAEN 702
Verificare punctuală

Ai nevoie de date oficiale despre o firmă anume?

Caută după CUI sau denumire și vezi bilanț, administratori, stare ANAF și dosare în instanță.

Verifică o firmă