Cod CAEN · activitate principală
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · pagina 50
În România sunt 27.859 firme care au declarat codul CAEN 6201 (Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)) ca activitate principală, dintre care 18.961 figurează în funcțiune la Registrul Comerțului.
18.145 dintre ele au depus bilanț pe 2025, cifra de afaceri mediană a fost 318.508 lei, iar jumătatea din mijloc s-a încadrat între 138.742 lei și 495.594 lei.
Separat de activitatea principală, 87.498 firme au acest cod printre activitățile autorizate la ONRC — o firmă poate avea mai multe coduri autorizate, dar o singură activitate principală declarată în bilanț.
Datele provin din registrul public ONRC (situația la 08.07.2026) și din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
- Firme
- 27.859
- În funcțiune
- 18.961
- CA mediană
- 318.508lei
- bilanț 2025
- Salariați
- 35.546
- total 2025
Firme cu această activitate principală
- 2451CUI 38408580BucureştiCAEN 6201813 K2025
- 2452ANDREA INFORMATIQUE SRLactivăCUI 16401890MaramureşCAEN 6201813 K2025
- 2453CUI 49169615TimişCAEN 6201812 K2024
- 2454BACIU LIMITED S.R.L.activăCUI 44987028IaşiCAEN 6201812 K2025
- 2455INGENIOUS TECH S.R.L.Mandat administratori expiratCUI 50243987HarghitaCAEN 6201812 K2025
- 2456JPEG S.R.L.activăCUI 45465669CovasnaCAEN 6201812 K2025
- 2457AVA RESEARCH S.R.L.activăCUI 39855705ClujCAEN 6201812 K2025
- 2458CUI 47193617BucureştiCAEN 6201811 K2025
- 2459CUI 43977670DâmboviţaCAEN 6201811 K2025
- 2460INFOHASH CONTENT SRLDizolvareCUI 33047581BucureştiCAEN 6201810 K2025
- 2461BUVA STUDIO SRLactivăCUI 32566785IlfovCAEN 6201810 K2025
- 2462GRECODE S.R.L.activăCUI 49508320IlfovCAEN 6201810 K2025
- 2463CUI 41140885AlbaCAEN 6201809 K2025
- 2464LEAN TECH S.R.L.activăCUI 48265886IlfovCAEN 6201809 K2025
- 2465RAAH TECHNOLOGIES S.R.L.activăCUI 48601439SibiuCAEN 6201809 K2025
- 2466DEVMIND SOLUTIONS S.R.L.RadiatăCUI 49419584BucureştiCAEN 6201809 K2025
- 2467PROJECTSOFT S.R.L.activăCUI 40369148GalaţiCAEN 6201809 K2025
- 2468HUGO TECH S.R.L.activăCUI 46151397AradCAEN 6201808 K2025
- 2469XCLOUD DIGITAL S.R.L.activăCUI 42334286BucureştiCAEN 6201808 K2025
- 2470CUI 49810603TimişCAEN 6201807 K2025
- 2471CUI 43126712ClujCAEN 6201807 K2021
- 2472IULIE DIGITAL S.R.L.activăCUI 47010078ClujCAEN 6201807 K2025
- 2473IDESIGN THINKING S.R.L.activăCUI 43527250IlfovCAEN 6201807 K2025
- 2474FRONTLINE SOFTWORKS SRLactivăCUI 15981323SuceavaCAEN 6201807 K2025
- 2475CAPRICORN SOFT S.R.L.activăCUI 45088550IlfovCAEN 6201807 K2025
- 2476EXARLABS S.R.L.activăCUI 49718420HarghitaCAEN 6201806 K2025
- 2477BUSYTO S.R.L.DizolvareCUI 47522310BucureştiCAEN 6201806 K2025
- 2478SINGI CORE S.R.L.activăCUI 45559232AlbaCAEN 6201805 K2025
- 2479CUI 49458710BucureştiCAEN 6201805 K2025
- 2480CUI 44169436Bistriţa-NăsăudCAEN 6201805 K2025
- 2481AQUA TERRA TECH S.R.L.activăCUI 48166149BucureştiCAEN 6201804 K2025
- 2482SHARPWARE S.R.L.activăCUI 51016834Bistriţa-NăsăudCAEN 6201803 K2025
- 2483CUI 42779829ArgeşCAEN 6201803 K2025
- 2484IPROTECH SRLactivăCUI 16941491VâlceaCAEN 6201803 K2025
- 2485CUI 45374390ClujCAEN 6201803 K2025
- 2486CUI 46643462BihorCAEN 6201803 K2025
- 2487ROLANDERO SRLactivăCUI 33536448BucureştiCAEN 6201803 K2025
- 2488FIXIEXCHANGE SRLactivăCUI 32709389GorjCAEN 6201803 K2025
- 2489WEBRETAIL SOLUTIONS SRLactivăCUI 28313660BraşovCAEN 6201803 K2024
- 2490AB CODING EXPERT S.R.L.activăCUI 45824258TimişCAEN 6201802 K2025
- 2491CUI 46122820IlfovCAEN 6201802 K2025
- 2492NEAMBO SRLactivăCUI 32848417SibiuCAEN 6201802 K2025
- 2493BIT BYTE S.R.L.DizolvareCUI 49564410BucureştiCAEN 6201802 K2025
- 2494INTELLITECHDEV S.R.L.activăCUI 36835304IaşiCAEN 6201801 K2024
- 2495ORAM LABS S.R.L.activăCUI 43593300ClujCAEN 6201801 K2025
- 2496ONTIME VALUE RISE S.R.L.DizolvareCUI 46708308ClujCAEN 6201801 K2025
- 2497CXP CLOUD S.R.L.RadiatăCUI 46458040ClujCAEN 6201801 K2024
- 2498CUI 50988206BucureştiCAEN 6201801 K2025
- 2499TAIASOFT SRLactivăCUI 36071010BotoşaniCAEN 6201801 K2025
- 2500IDEVT S.R.L.Sediu expiratCUI 45253925BucureştiCAEN 6201801 K2025
Se pot naviga primele 2.500 firme din 27.859, ordonate după cifra de afaceri. Pentru restul, folosește căutarea cu filtre.
Activități înrudite
- 6202Activități de consultanță în tehnologia informației7.565
- 6209Alte activități de servicii privind tehnologia informației3.744
- 6203Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul1.135
- 6210Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)10.195
- 6220Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul2.292
- 6290Alte activități de servicii privind tehnologia informației929
- 6311Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe7.280
- 5911Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune5.646
Ai nevoie de date oficiale despre o firmă anume?
Caută după CUI sau denumire și vezi bilanț, administratori, stare ANAF și dosare în instanță.