certificatul.ro

Cod CAEN · activitate principală

CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software · pagina 3

În România sunt 2.322 firme care au declarat codul CAEN 5829 (Activități de editare a altor produse software) ca activitate principală, dintre care 1.442 figurează în funcțiune la Registrul Comerțului.

1.295 dintre ele au depus bilanț pe 2025, cifra de afaceri mediană a fost 326.373 lei, iar jumătatea din mijloc s-a încadrat între 112.885 lei și 967.856 lei.

Separat de activitatea principală, 60.252 firme au acest cod printre activitățile autorizate la ONRC — o firmă poate avea mai multe coduri autorizate, dar o singură activitate principală declarată în bilanț.

Datele provin din registrul public ONRC (situația la 08.07.2026) și din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Firme
2.322
În funcțiune
1.442
CA mediană
326.373lei
bilanț 2025
Salariați
14.327
total 2025

Firme cu această activitate principală

Ordonat după cifra de afaceriCAEN 5829
FirmăCifră de afaceri
  • 101
    CUI 17606649BucureştiCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    7,8 mil2025
  • 102
    CUI 10995336ClujCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    7,4 mil2025
  • 103
    CUI 22203367BucureştiCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    7,3 mil2025
  • 104
    CUI 14376707BucureştiCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    7,1 mil2025
  • 105
    CUI 16299465IaşiCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    6,8 mil2025
  • 106
    CUI 38029551IaşiCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    6,7 mil2025
  • 107
    CUI 35225987TimişCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    6,6 mil2025
  • 108
    CUI 18902049BucureştiCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    6,6 mil2025
  • 109
    CUI 24204075ClujCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    6,5 mil2025
  • 110
    CUI 34720987BucureştiCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    6,5 mil2025
  • 111
    CUI 32295147TimişCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    6,4 mil2025
  • 112
    CUI 36898663BucureştiCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    6,3 mil2025
  • 113
    ROUTE 66 SRLRadiată
    CUI 12062201BraşovCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    6,1 mil2016
  • 114
    CUI 36827573BucureştiCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    6,1 mil2025
  • 115
    CUI 14616664GalaţiCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    6,1 mil2025
  • 116
    CUI 32430677BraşovCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    6,1 mil2025
  • 117
    CUI 5360809ClujCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    6,1 mil2025
  • 118
    CUI 24692480ClujCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    5,9 mil2025
  • 119
    CUI 17714454BucureştiCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    5,7 mil2025
  • 120
    CUI 31002524BihorCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    5,6 mil2024
  • 121
    CUI 1556587BucureştiCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    5,5 mil2025
  • 122
    CUI 18607952BucureştiCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    5,5 mil2025
  • 123
    CUI 16978954DâmboviţaCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    5,5 mil2025
  • 124
    CUI 16538538PrahovaCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    5,4 mil2025
  • 125
    CUI 29866928ClujCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    5,4 mil2025
  • 126
    CUI 15192109BucureştiCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    5,3 mil2025
  • 127
    CUI 45912007ArgeşCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    5 mil2025
  • 128
    CUI 30410797BucureştiCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    5 mil2025
  • 129
    CUI 30683894ClujCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    5 mil2019
  • 130
    CUI 24267057MureşCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    5 mil2025
  • 131
    CUI 12515981SuceavaCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    4,9 mil2025
  • 132
    CUI 41682878BucureştiCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    4,8 mil2025
  • 133
    CUI 12686639BucureştiCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    4,8 mil2025
  • 134
    CUI 15394930BraşovCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    4,7 mil2025
  • 135
    CUI 48521828BucureştiCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    4,7 mil2025
  • 136
    CUI 35334631BucureştiCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    4,6 mil2025
  • 137
    CUI 14514036BucureştiCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    4,5 mil2025
  • 138
    CUI 36910309ClujCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    4,5 mil2020
  • 139
    CUI 33322231BucureştiCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    4,4 mil2025
  • 140
    CUI 16777322SibiuCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    4,4 mil2025
  • 141
    CUI 28545776ClujCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    4,3 mil2020
  • 142
    CUI 30065230BucureştiCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    4,3 mil2025
  • 143
    CUI 40900BucureştiCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    4,2 mil2025
  • 144
    CUI 32616298BucureştiCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    4,2 mil2025
  • 145
    DEVM8 SRLactivă
    CUI 32164699ClujCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    4,1 mil2025
  • 146
    CUI 13770010BucureştiCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    4,1 mil2025
  • 147
    CUI 18866612BraşovCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    4,1 mil2025
  • 148
    CUI 14453400SibiuCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    3,9 mil2025
  • 149
    CUI 7399635BucureştiCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    3,8 mil2025
  • 150
    CUI 31654250BraşovCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software
    3,7 mil2025

Activități înrudite

Din aceeași grupă CAEN 582
Verificare punctuală

Ai nevoie de date oficiale despre o firmă anume?

Caută după CUI sau denumire și vezi bilanț, administratori, stare ANAF și dosare în instanță.

Verifică o firmă