certificatul.ro

Cod CAEN · activitate principală

CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor · pagina 26

În România sunt 28.053 firme care au declarat codul CAEN 5630 (Baruri și alte activități de servire a băuturilor) ca activitate principală, dintre care 15.780 figurează în funcțiune la Registrul Comerțului.

10.842 dintre ele au depus bilanț pe 2025, cifra de afaceri mediană a fost 205.455 lei, iar jumătatea din mijloc s-a încadrat între 71.709 lei și 431.245 lei.

Separat de activitatea principală, 154.397 firme au acest cod printre activitățile autorizate la ONRC — o firmă poate avea mai multe coduri autorizate, dar o singură activitate principală declarată în bilanț.

Datele provin din registrul public ONRC (situația la 08.07.2026) și din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Firme
28.053
În funcțiune
15.780
CA mediană
205.455lei
bilanț 2025
Salariați
18.339
total 2025
Verificare și monitorizare

Lucrezi cu firme din acest domeniu?

Verifică situația fiscală, dosarele, administratorii și modificările firmelor cu care colaborezi.

Firme cu această activitate principală

Ordonat după cifra de afaceriCAEN 5630
FirmăCifră de afaceri
  • 1251
    CUI 40801156HarghitaCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    892 K2025
  • 1252
    CUI 41483913DâmboviţaCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    890 K2024
  • 1253
    CUI 45458998VasluiCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    890 K2024
  • 1254
    TED’S COFFEE ONE S.R.L.Activitate întreruptă
    CUI 47847657IlfovCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    889 K2025
  • 1255
    CUI 42702469IaşiCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    888 K2025
  • 1256
    CUI 7378489TimişCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    888 K2022
  • 1257
    CUI 30543297ConstanţaCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    887 K2025
  • 1258
    CUI 45308885BraşovCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    885 K2025
  • 1259
    CELA SRLactivă
    CUI 793054SibiuCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    885 K2024
  • 1260
    CUI 47117210BucureştiCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    884 K2025
  • 1261
    CUI 36614150OltCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    883 K2025
  • 1262
    TULCEA SRLactivă
    CUI 2415756ConstanţaCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    883 K2025
  • 1263
    CUI 18588516BucureştiCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    881 K2025
  • 1264
    CUI 16749284BucureştiCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    881 K2018
  • 1265
    CUI 41305410Bistriţa-NăsăudCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    880 K2025
  • 1266
    CUI 40128484MaramureşCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    879 K2025
  • 1267
    CUI 3357394Satu MareCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    879 K2025
  • 1268
    CUI 47274614BraşovCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    878 K2025
  • 1269
    CUI 36938792BacăuCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    878 K2025
  • 1270
    CUI 33368042BucureştiCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    878 K2025
  • 1271
    CUI 3178046MaramureşCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    877 K2025
  • 1272
    BUNDLE SRLactivă
    CUI 24478402BacăuCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    877 K2025
  • 1273
    CUI 7924211Satu MareCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    877 K2025
  • 1274
    CUI 48379481HarghitaCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    876 K2025
  • 1275
    CUI 34947425ClujCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    876 K2023
  • 1276
    CUI 39921965IlfovCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    875 K2025
  • 1277
    CUI 49117306NeamţCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    875 K2025
  • 1278
    CUI 31182255ClujCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    875 K2025
  • 1279
    AQUAMOON SRLActivitate întreruptă
    CUI 28519025TimişCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    873 K2018
  • 1280
    CUI 45758189ClujCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    872 K2025
  • 1281
    CUI 33451210SibiuCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    871 K2025
  • 1282
    CUI 44582008OltCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    871 K2025
  • 1283
    CUI 37335919TimişCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    869 K2017
  • 1284
    CUI 35325102DâmboviţaCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    869 K2023
  • 1285
    CUI 37342533BucureştiCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    868 K2025
  • 1286
    CUI 36366887BotoşaniCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    868 K2025
  • 1287
    CUI 40281630ConstanţaCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    867 K2023
  • 1288
    CUI 39908400BihorCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    867 K2025
  • 1289
    CUI 44391245NeamţCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    866 K2025
  • 1290
    CUI 43153865SuceavaCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    866 K2025
  • 1291
    CUI 26681860BraşovCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    865 K2018
  • 1292
    CUI 16152560GalaţiCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    865 K2016
  • 1293
    LEO SRLactivă
    CUI 1950530IaşiCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    863 K2025
  • 1294
    CUI 30435198IaşiCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    863 K2018
  • 1295
    CUI 14480227SibiuCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    863 K2024
  • 1296
    CUI 47449236BucureştiCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    863 K2025
  • 1297
    CUI 44485706OltCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    862 K2025
  • 1298
    CUI 37989964BotoşaniCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    861 K2023
  • 1299
    CUI 52018647BucureştiCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    861 K2025
  • 1300
    CUI 39571720GalaţiCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
    861 K2023

Se pot naviga primele 2.500 firme din 28.053, ordonate după cifra de afaceri. Pentru restul, folosește căutarea cu filtre.

Activități înrudite

Din aceeași grupă CAEN 563
Verificare punctuală

Ai nevoie de date oficiale despre o firmă anume?

Caută după CUI sau denumire și vezi bilanț, administratori, stare ANAF și dosare în instanță.

Verifică o firmă