Cod CAEN · activitate principală
CAEN 5611
Restaurante · pagina 23
În România sunt 5.923 firme care au declarat codul CAEN 5611 (Restaurante) ca activitate principală, dintre care 5.596 figurează în funcțiune la Registrul Comerțului.
5.923 dintre ele au depus bilanț pe 2025, cifra de afaceri mediană a fost 570.699 lei, iar jumătatea din mijloc s-a încadrat între 142.954 lei și 2,1 mil lei.
Separat de activitatea principală, 41.700 firme au acest cod printre activitățile autorizate la ONRC — o firmă poate avea mai multe coduri autorizate, dar o singură activitate principală declarată în bilanț.
Datele provin din registrul public ONRC (situația la 08.07.2026) și din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
- Firme
- 5.923
- În funcțiune
- 5.596
- CA mediană
- 570.699lei
- bilanț 2025
- Salariați
- 54.651
- total 2025
Lucrezi cu firme din acest domeniu?
Verifică situația fiscală, dosarele, administratorii și modificările firmelor cu care colaborezi.
Firme cu această activitate principală
- 1101CASSYANDMOM S.R.L.activăCUI 38684585TeleormanCAEN 5611 · Restaurante2,3 mil2025
- 1102VALEX DESIGN SRLactivăCUI 18797784BotoşaniCAEN 5611 · Restaurante2,3 mil2025
- 1103PANORAMIC CETĂȚUIE SRLactivăCUI 32566203ClujCAEN 5611 · Restaurante2,3 mil2025
- 1104CASTIMONIA SRLactivăCUI 25322133BuzăuCAEN 5611 · Restaurante2,3 mil2025
- 1105ALMA LAKE EVENTS S.R.L.activăCUI 47961960AradCAEN 5611 · Restaurante2,3 mil2025
- 1106CASA EDE S.R.L.activăCUI 36559136IlfovCAEN 5611 · Restaurante2,3 mil2025
- 1107FRATII ZEN 2010 SRLactivăCUI 27227529AradCAEN 5611 · Restaurante2,3 mil2025
- 1108MACO HOSPITALITY S.R.L.activăCUI 34045767TimişCAEN 5611 · Restaurante2,3 mil2025
- 1109MSC GLOBAL GRILL S.R.L.activăCUI 49962520ConstanţaCAEN 5611 · Restaurante2,3 mil2025
- 1110RESTAURANT ANUL 1938 SRLactivăCUI 28408337BucureştiCAEN 5611 · Restaurante2,3 mil2025
- 1111TABOO MASTER SRLactivăCUI 33335193IlfovCAEN 5611 · Restaurante2,3 mil2025
- 1112FAIGRASSO COM SRLactivăCUI 30645700GorjCAEN 5611 · Restaurante2,3 mil2025
- 1113LEGUMLINE S.R.L.activăCUI 37475300ClujCAEN 5611 · Restaurante2,3 mil2025
- 1114BOCA ŞI FIII SRLactivăCUI 25585148ConstanţaCAEN 5611 · Restaurante2,3 mil2025
- 1115PURE OCEAN SRLactivăCUI 34684221TeleormanCAEN 5611 · Restaurante2,3 mil2025
- 1116POWER DONER S.R.L.activăCUI 48793504BihorCAEN 5611 · Restaurante2,3 mil2025
- 1117SAKURA FEST S.R.L.activăCUI 43945644IaşiCAEN 5611 · Restaurante2,3 mil2025
- 1118MILENGREOD SRLactivăCUI 17260595MureşCAEN 5611 · Restaurante2,3 mil2025
- 1119CARAVANA FOOD SRLactivăCUI 34078810ClujCAEN 5611 · Restaurante2,3 mil2025
- 112019APRILIE S.R.L.activăCUI 51922790BucureştiCAEN 5611 · Restaurante2,3 mil2025
- 1121FLORALSUN & CO S.R.L.activăCUI 48259701ConstanţaCAEN 5611 · Restaurante2,3 mil2025
- 1122SERISTOL PASTA S.R.L.activăCUI 44445310BraşovCAEN 5611 · Restaurante2,3 mil2025
- 1123ATELIER DESCHIS S.R.L.activăCUI 40314002BucureştiCAEN 5611 · Restaurante2,3 mil2025
- 1124PIZZERIA VERA NAPOLI SRLactivăCUI 38538865GalaţiCAEN 5611 · Restaurante2,3 mil2025
- 1125BISTRO REGAL AMA S.R.L.activăCUI 40374632GalaţiCAEN 5611 · Restaurante2,3 mil2025
- 1126STEJECOM SRLactivăCUI 15103250PrahovaCAEN 5611 · Restaurante2,3 mil2025
- 1127GENERAL CLUB SRLactivăCUI 16268868BacăuCAEN 5611 · Restaurante2,3 mil2025
- 1128CUI 34246620ClujCAEN 5611 · Restaurante2,2 mil2025
- 1129GRILSORMAR SRLactivăCUI 30267663DoljCAEN 5611 · Restaurante2,2 mil2025
- 1130AMD FOOD LINE SRLInsolvențăCUI 34528052ArgeşCAEN 5611 · Restaurante2,2 mil2025
- 1131Q TRANSPEED CONSULT SRLactivăCUI 25795212HunedoaraCAEN 5611 · Restaurante2,2 mil2025
- 1132INTIM 1996 S.R. SRLactivăCUI 33775160DoljCAEN 5611 · Restaurante2,2 mil2025
- 1133HUA DA FOOD S.R.L.activăCUI 45428997IlfovCAEN 5611 · Restaurante2,2 mil2025
- 1134PUBRO S.R.L.Sediu expiratCUI 49522031TimişCAEN 5611 · Restaurante2,2 mil2025
- 1135BARINA ACTIV SRLactivăCUI 17070124ConstanţaCAEN 5611 · Restaurante2,2 mil2025
- 1136KRISTAL EV PD S.R.L.activăCUI 41507915BacăuCAEN 5611 · Restaurante2,2 mil2025
- 1137ILI-CRIS-FOOD S.R.L.activăCUI 49225812SuceavaCAEN 5611 · Restaurante2,2 mil2025
- 1138AGPAV SRLactivăCUI 2008299NeamţCAEN 5611 · Restaurante2,2 mil2025
- 1139PENSIUNEA VĂRATEC SRLactivăCUI 32626968NeamţCAEN 5611 · Restaurante2,2 mil2025
- 1140ROCO FRESH S.R.L.activăCUI 50461442BacăuCAEN 5611 · Restaurante2,2 mil2025
- 1141AUBERT COM SRLactivăCUI 4180672BucureştiCAEN 5611 · Restaurante2,2 mil2025
- 1142PRÂNZ DELICIOS S.R.L.activăCUI 40969347BucureştiCAEN 5611 · Restaurante2,2 mil2025
- 1143BEST HOTEL RESORT S.R.L.activăCUI 45810511ConstanţaCAEN 5611 · Restaurante2,2 mil2025
- 1144DS TRADING SRLactivăCUI 36148360BraşovCAEN 5611 · Restaurante2,2 mil2025
- 1145RIMARK PREST SRLactivăCUI 27778480PrahovaCAEN 5611 · Restaurante2,2 mil2025
- 1146RESTAURANT CAUCAZ S.R.L.activăCUI 38633905IaşiCAEN 5611 · Restaurante2,2 mil2025
- 1147RONTÂMPA S.R.L.activăCUI 44773997BraşovCAEN 5611 · Restaurante2,2 mil2025
- 1148CUI 25393835BucureştiCAEN 5611 · Restaurante2,2 mil2025
- 1149MAHA PUB PARTENER S.R.L.activăCUI 40826975ConstanţaCAEN 5611 · Restaurante2,2 mil2025
- 1150ANDI DAVID DESIGN SRLactivăCUI 36018718ConstanţaCAEN 5611 · Restaurante2,2 mil2025
Se pot naviga primele 2.500 firme din 5.923, ordonate după cifra de afaceri. Pentru restul, folosește căutarea cu filtre.
Activități înrudite
- 5610Restaurante29.571
- 5612Activități ale unităților mobile de alimentație481
- 5630Baruri și alte activități de servire a băuturilor28.053
- 5621Activități de alimentație (catering) pentru evenimente3.257
- 5629Alte servicii de alimentație n.c.a.1.126
- 5622Alte servicii de alimentație n.c.a.168
- 5640Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor16
- 5520Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată9.962
Ai nevoie de date oficiale despre o firmă anume?
Caută după CUI sau denumire și vezi bilanț, administratori, stare ANAF și dosare în instanță.