Cod CAEN · activitate principală
CAEN 5610
Restaurante · pagina 25
În România sunt 29.571 firme care au declarat codul CAEN 5610 (Restaurante) ca activitate principală, dintre care 17.691 figurează în funcțiune la Registrul Comerțului.
11.866 dintre ele au depus bilanț pe 2025, cifra de afaceri mediană a fost 416.368 lei, iar jumătatea din mijloc s-a încadrat între 126.542 lei și 1,4 mil lei.
Separat de activitatea principală, 85.765 firme au acest cod printre activitățile autorizate la ONRC — o firmă poate avea mai multe coduri autorizate, dar o singură activitate principală declarată în bilanț.
Datele provin din registrul public ONRC (situația la 08.07.2026) și din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
- Firme
- 29.571
- În funcțiune
- 17.691
- CA mediană
- 416.368lei
- bilanț 2025
- Salariați
- 47.842
- total 2025
Lucrezi cu firme din acest domeniu?
Verifică situația fiscală, dosarele, administratorii și modificările firmelor cu care colaborezi.
Firme cu această activitate principală
- 1201CUI 38425300MaramureşCAEN 56103 mil2025
- 1202CUI 38563800TimişCAEN 56103 mil2025
- 1203TOTAL ATELIER SRLactivăCUI 37047223BucureştiCAEN 56103 mil2025
- 1204CONFAB FOOD S.R.L.activăCUI 45685354BraşovCAEN 56103 mil2025
- 1205EPOCA RESTAURANT SRLactivăCUI 29580950DoljCAEN 56103 mil2025
- 1206LI. ANILARION SRLactivăCUI 15648109Caraş-SeverinCAEN 56103 mil2024
- 1207REBEVLAD S.R.L.activăCUI 47664544HunedoaraCAEN 56103 mil2024
- 1208RIAM IMMOBILY S.R.L.activăCUI 46451769ClujCAEN 56103 mil2025
- 1209PARADISUL PIRAŢILOR SRLactivăCUI 14265369TimişCAEN 56103 mil2024
- 1210TOTO RICCO S.R.L.activăCUI 48085389AlbaCAEN 56103 mil2025
- 1211CUI 6550704IaşiCAEN 56103 mil2025
- 1212COMPLEX SIMBATA SRLactivăCUI 14548225BraşovCAEN 56103 mil2025
- 1213CRISMAL CLM SRLactivăCUI 29319432GalaţiCAEN 56103 mil2025
- 1214FACT MAXIM SRLactivăCUI 29184718MureşCAEN 56103 mil2025
- 1215VIS-A-VIS EVENT'S BUCUREŞTI S.R.L.InsolvențăCUI 43467639BucureştiCAEN 56103 mil2023
- 1216CHIANINA S.R.L.activăCUI 49175889IlfovCAEN 56103 mil2024
- 1217RATI INNOVATIONS S.R.L.activăCUI 37737894ClujCAEN 56103 mil2025
- 1218PIZZA ANCOM DELIVERY SRLactivăCUI 37391463TeleormanCAEN 56103 mil2025
- 1219CUI 14396518AradCAEN 56103 mil2025
- 1220BARAKA DUMY S.R.L.activăCUI 48622989BucureştiCAEN 56103 mil2024
- 1221MARVIC ECO GROUP SRLRadiatăCUI 32091112AradCAEN 56103 mil2023
- 1222NIRAL SRLactivăCUI 18080134SuceavaCAEN 56103 mil2025
- 1223QUICK SERVICE SHOP SRLactivăCUI 35153317BucureştiCAEN 56103 mil2025
- 1224MIMOZA CAFFE SRLactivăCUI 36011892ConstanţaCAEN 56103 mil2025
- 1225CONFMET INSTAL SRLactivăCUI 14062402BuzăuCAEN 56103 mil2024
- 1226QUARTIERE INTERNATIONAL SRLInsolvențăCUI 6322366BucureştiCAEN 56103 mil2024
- 1227TRANS ADIMAR SRLactivăCUI 13424709AradCAEN 56103 mil2025
- 1228NASIRCO ESRA S.R.L.activăCUI 38655040BucureştiCAEN 56103 mil2025
- 1229EL & BE GASTRO S.R.L.activăCUI 37592637SălajCAEN 56103 mil2025
- 1230CUI 41806011AradCAEN 56103 mil2025
- 1231GEO TRANS SRLactivăCUI 3798986MureşCAEN 56103 mil2025
- 1232NORI JAPAN FOOD S.R.L.activăCUI 47654508BucureştiCAEN 56103 mil2025
- 1233CIKO LOUNGE S.R.L.activăCUI 39037595IlfovCAEN 56103 mil2025
- 1234CORE CONCEPT DESIGN SRLactivăCUI 31546763GalaţiCAEN 56103 mil2025
- 1235CUI 46591681BucureştiCAEN 56103 mil2025
- 1236MILANO ROX S.R.L.activăCUI 48584710ClujCAEN 56103 mil2025
- 1237CONSIZ 2002 SRLactivăCUI 15149907BraşovCAEN 56103 mil2025
- 1238CUI 38911424GiurgiuCAEN 56102,9 mil2025
- 1239LUMA PREMIUM SRLactivăCUI 26623843ConstanţaCAEN 56102,9 mil2025
- 1240CUI 30043453IlfovCAEN 56102,9 mil2025
- 1241POTCOAVA N.G. SRLactivăCUI 34187346BucureştiCAEN 56102,9 mil2025
- 1242CUI 20441931TimişCAEN 56102,9 mil2024
- 1243AL ANTICO SRLactivăCUI 37772093TimişCAEN 56102,9 mil2025
- 1244CUI 40411234Caraş-SeverinCAEN 56102,9 mil2025
- 1245PANAL REZIDENT S.R.L.activăCUI 28304476BucureştiCAEN 56102,9 mil2018
- 1246CASINA INTERNATIONAL SRLactivăCUI 15308409HunedoaraCAEN 56102,9 mil2025
- 1247ONNLINESHOP-ART S.R.L.activăCUI 33584135IlfovCAEN 56102,9 mil2025
- 1248MARCAL GRUP SRLactivăCUI 20104308ClujCAEN 56102,9 mil2024
- 1249LIGNA EXIM SRLactivăCUI 5642095VranceaCAEN 56102,9 mil2025
- 1250NEO FOOD APULUM S.R.L.activăCUI 50750564AlbaCAEN 56102,9 mil2025
Se pot naviga primele 2.500 firme din 29.571, ordonate după cifra de afaceri. Pentru restul, folosește căutarea cu filtre.
Activități înrudite
- 5611Restaurante5.923
- 5612Activități ale unităților mobile de alimentație481
- 5630Baruri și alte activități de servire a băuturilor28.053
- 5621Activități de alimentație (catering) pentru evenimente3.257
- 5629Alte servicii de alimentație n.c.a.1.126
- 5622Alte servicii de alimentație n.c.a.168
- 5640Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor16
- 5520Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată9.962
Ai nevoie de date oficiale despre o firmă anume?
Caută după CUI sau denumire și vezi bilanț, administratori, stare ANAF și dosare în instanță.