certificatul.ro

Cod CAEN · activitate principală

CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare · pagina 38

În România sunt 5.113 firme care au declarat codul CAEN 5510 (Hoteluri și alte facilități de cazare similare) ca activitate principală, dintre care 3.515 figurează în funcțiune la Registrul Comerțului.

3.096 dintre ele au depus bilanț pe 2025, cifra de afaceri mediană a fost 708.682 lei, iar jumătatea din mijloc s-a încadrat între 180.870 lei și 2,8 mil lei.

Separat de activitatea principală, 22.087 firme au acest cod printre activitățile autorizate la ONRC — o firmă poate avea mai multe coduri autorizate, dar o singură activitate principală declarată în bilanț.

Datele provin din registrul public ONRC (situația la 08.07.2026) și din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Firme
5.113
În funcțiune
3.515
CA mediană
708.682lei
bilanț 2025
Salariați
32.713
total 2025
Verificare și monitorizare

Lucrezi cu firme din acest domeniu?

Verifică situația fiscală, dosarele, administratorii și modificările firmelor cu care colaborezi.

Firme cu această activitate principală

Ordonat după cifra de afaceriCAEN 5510
FirmăCifră de afaceri
  • 1851
    CUI 24253477ConstanţaCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    275 K2025
  • 1852
    CUI 25897263HunedoaraCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    274 K2025
  • 1853
    CUI 17994192ClujCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    274 K2025
  • 1854
    ADONISIA SRLRadiată
    CUI 37879090BihorCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    274 K2023
  • 1855
    CUI 24411151IlfovCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    273 K2025
  • 1856
    CUI 48961870ConstanţaCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    273 K2025
  • 1857
    CUI 14184035BraşovCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    272 K2025
  • 1858
    DECUM SRLactivă
    CUI 4824218BucureştiCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    272 K2025
  • 1859
    CUI 32947976MaramureşCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    271 K2025
  • 1860
    CUI 4842745AradCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    270 K2018
  • 1861
    CUI 2143503HunedoaraCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    269 K2025
  • 1862
    CUI 16945620IlfovCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    269 K2024
  • 1863
    CUI 1812227TimişCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    269 K2025
  • 1864
    CUI 31679565TimişCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    269 K2025
  • 1865
    CUI 4964262GalaţiCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    269 K2025
  • 1866
    CUI 51120834BraşovCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    268 K2025
  • 1867
    CUI 35673484BrăilaCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    268 K2017
  • 1868
    CUI 37645774BraşovCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    268 K2025
  • 1869
    CUI 40191120TimişCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    267 K2024
  • 1870
    CUI 27743643BrăilaCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    266 K2015
  • 1871
    CUI 39585245Caraş-SeverinCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    265 K2024
  • 1872
    CUI 28046377BraşovCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    265 K2018
  • 1873
    CUI 35358797IaşiCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    265 K2025
  • 1874
    CUI 27762912DoljCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    265 K2025
  • 1875
    DANEX SRLactivă
    CUI 366320PrahovaCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    264 K2023
  • 1876
    CUI 36617822ClujCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    264 K2025
  • 1877
    CUI 14085864Caraş-SeverinCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    264 K2025
  • 1878
    CUI 35723736OltCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    263 K2025
  • 1879
    CUI 40975365HarghitaCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    263 K2025
  • 1880
    CUI 36285235BucureştiCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    263 K2018
  • 1881
    POESIS SRLactivă
    CUI 22327551Satu MareCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    262 K2021
  • 1882
    CUI 7736390SibiuCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    261 K2025
  • 1883
    CUI 39736402GalaţiCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    261 K2025
  • 1884
    CUI 33028326PrahovaCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    260 K2021
  • 1885
    CUI 49060617BucureştiCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    259 K2025
  • 1886
    CUI 46908101IlfovCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    258 K2025
  • 1887
    CUI 9466110HunedoaraCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    258 K2025
  • 1888
    CUI 16300624VasluiCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    258 K2025
  • 1889
    CUI 17898799GalaţiCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    258 K2025
  • 1890
    CUI 18041330HarghitaCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    258 K2022
  • 1891
    CUI 37444339BucureştiCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    257 K2025
  • 1892
    CUI 42851193BucureştiCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    257 K2025
  • 1893
    CUI 3250982ConstanţaCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    256 K2025
  • 1894
    CUI 34284810ConstanţaCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    255 K2024
  • 1895
    ONERO SRLactivă
    CUI 14497474SuceavaCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    253 K2025
  • 1896
    CUI 32289200BuzăuCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    253 K2025
  • 1897
    CUI 33744732ConstanţaCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    253 K2025
  • 1898
    CUI 36116104SibiuCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    253 K2017
  • 1899
    CUI 898662DâmboviţaCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    252 K2025
  • 1900
    CUI 15928125ClujCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    252 K2025

Se pot naviga primele 2.500 firme din 5.113, ordonate după cifra de afaceri. Pentru restul, folosește căutarea cu filtre.

Activități înrudite

Din aceeași grupă CAEN 551
Verificare punctuală

Ai nevoie de date oficiale despre o firmă anume?

Caută după CUI sau denumire și vezi bilanț, administratori, stare ANAF și dosare în instanță.

Verifică o firmă