certificatul.ro

Cod CAEN · activitate principală

CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare · pagina 35

În România sunt 5.113 firme care au declarat codul CAEN 5510 (Hoteluri și alte facilități de cazare similare) ca activitate principală, dintre care 3.515 figurează în funcțiune la Registrul Comerțului.

3.096 dintre ele au depus bilanț pe 2025, cifra de afaceri mediană a fost 708.682 lei, iar jumătatea din mijloc s-a încadrat între 180.870 lei și 2,8 mil lei.

Separat de activitatea principală, 22.087 firme au acest cod printre activitățile autorizate la ONRC — o firmă poate avea mai multe coduri autorizate, dar o singură activitate principală declarată în bilanț.

Datele provin din registrul public ONRC (situația la 08.07.2026) și din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Firme
5.113
În funcțiune
3.515
CA mediană
708.682lei
bilanț 2025
Salariați
32.713
total 2025
Verificare și monitorizare

Lucrezi cu firme din acest domeniu?

Verifică situația fiscală, dosarele, administratorii și modificările firmelor cu care colaborezi.

Firme cu această activitate principală

Ordonat după cifra de afaceriCAEN 5510
FirmăCifră de afaceri
  • 1701
    BISTRA SRLactivă
    CUI 3094638Bistriţa-NăsăudCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    349 K2025
  • 1702
    CUI 28349621VâlceaCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    349 K2017
  • 1703
    CUI 41143954BraşovCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    349 K2024
  • 1704
    MARCU & LUCI SRLActivitate întreruptă
    CUI 24215414AradCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    348 K2023
  • 1705
    CUI 35689448ConstanţaCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    348 K2024
  • 1706
    CUI 51960319MehedinţiCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    348 K2025
  • 1707
    CUI 7186068DâmboviţaCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    348 K2025
  • 1708
    CUI 21730350IaşiCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    348 K2020
  • 1709
    CUI 37994391IaşiCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    347 K2024
  • 1710
    CUI 42773729Satu MareCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    345 K2025
  • 1711
    KEFI KITCHEN S.R.L.Sediu expirat
    CUI 51290928PrahovaCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    344 K2025
  • 1712
    CUI 49337050DoljCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    342 K2025
  • 1713
    CUI 29374453BraşovCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    342 K2025
  • 1714
    CUI 38481467BraşovCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    342 K2025
  • 1715
    CUI 41009643MehedinţiCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    341 K2025
  • 1716
    CUI 28931653TulceaCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    341 K2025
  • 1717
    CUI 5260141BucureştiCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    341 K2025
  • 1718
    CUI 27485390SibiuCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    341 K2023
  • 1719
    CUI 15209790BihorCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    340 K2025
  • 1720
    CUI 7225990ConstanţaCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    340 K2025
  • 1721
    CUI 30866352ConstanţaCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    339 K2025
  • 1722
    CUI 14859396ConstanţaCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    339 K2025
  • 1723
    CUI 46266133BihorCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    339 K2025
  • 1724
    CUI 2976937GorjCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    339 K2025
  • 1725
    CUI 24744210BraşovCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    338 K2025
  • 1726
    CUI 35582823Satu MareCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    338 K2025
  • 1727
    CUI 43598022SibiuCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    337 K2025
  • 1728
    CUI 1563800BucureştiCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    336 K2025
  • 1729
    CUI 6819323GorjCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    335 K2025
  • 1730
    CUI 26802440Satu MareCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    335 K2025
  • 1731
    CUI 34268513IaşiCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    335 K2025
  • 1732
    BIAMIN SRLactivă
    CUI 7595534Satu MareCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    335 K2025
  • 1733
    CUI 22773031NeamţCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    335 K2025
  • 1734
    CUI 958756BacăuCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    334 K2025
  • 1735
    CUI 12714615ConstanţaCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    334 K2025
  • 1736
    CUI 28566183ConstanţaCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    334 K2025
  • 1737
    CUI 15418070ConstanţaCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    333 K2025
  • 1738
    CUI 17772188BacăuCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    332 K2025
  • 1739
    CUI 42672333Bistriţa-NăsăudCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    332 K2025
  • 1740
    CUI 11171235CălăraşiCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    331 K2025
  • 1741
    CUI 14341989MehedinţiCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    331 K2016
  • 1742
    CUI 23357BucureştiCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    330 K2025
  • 1743
    2 U COM SRLInsolvență
    CUI 5612043BraşovCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    328 K2025
  • 1744
    CUI 38324217ConstanţaCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    328 K2025
  • 1745
    CUI 11697451HarghitaCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    328 K2025
  • 1746
    CUI 24828338DâmboviţaCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    328 K2025
  • 1747
    ROLIZO SRLRadiată
    CUI 1128548BraşovCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    328 K2020
  • 1748
    CUI 1567756BucureştiCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    326 K2025
  • 1749
    CUI 15851730TimişCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    325 K2025
  • 1750
    CUI 26794738TimişCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
    325 K2025

Se pot naviga primele 2.500 firme din 5.113, ordonate după cifra de afaceri. Pentru restul, folosește căutarea cu filtre.

Activități înrudite

Din aceeași grupă CAEN 551
Verificare punctuală

Ai nevoie de date oficiale despre o firmă anume?

Caută după CUI sau denumire și vezi bilanț, administratori, stare ANAF și dosare în instanță.

Verifică o firmă