certificatul.ro

Cod CAEN · activitate principală

CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier · pagina 44

În România sunt 8.669 firme care au declarat codul CAEN 5320 (Alte activități poștale și de curier) ca activitate principală, dintre care 6.438 figurează în funcțiune la Registrul Comerțului.

4.954 dintre ele au depus bilanț pe 2025, cifra de afaceri mediană a fost 134.005 lei, iar jumătatea din mijloc s-a încadrat între 63.841 lei și 441.598 lei.

Separat de activitatea principală, 70.286 firme au acest cod printre activitățile autorizate la ONRC — o firmă poate avea mai multe coduri autorizate, dar o singură activitate principală declarată în bilanț.

Datele provin din registrul public ONRC (situația la 08.07.2026) și din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Firme
8.669
În funcțiune
6.438
CA mediană
134.005lei
bilanț 2025
Salariați
20.356
total 2025
Verificare și monitorizare

Lucrezi cu firme din acest domeniu?

Verifică situația fiscală, dosarele, administratorii și modificările firmelor cu care colaborezi.

Firme cu această activitate principală

Ordonat după cifra de afaceriCAEN 5320
FirmăCifră de afaceri
  • 2151
    CUI 34367070TimişCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    191 K2022
  • 2152
    CUI 44445124SibiuCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    191 K2025
  • 2153
    CUI 50491621MureşCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    191 K2025
  • 2154
    CUI 45087938BucureştiCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    191 K2024
  • 2155
    CUI 44593031BucureştiCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    191 K2021
  • 2156
    CUI 45165084SibiuCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    191 K2025
  • 2157
    CUI 48721338MehedinţiCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    191 K2024
  • 2158
    CUI 48747133MureşCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    190 K2025
  • 2159
    CUI 51076739GiurgiuCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    190 K2025
  • 2160
    CUI 33223521MaramureşCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    190 K2024
  • 2161
    CUI 52343079TimişCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    189 K2025
  • 2162
    CUI 50154804IlfovCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    189 K2025
  • 2163
    CUI 48837660ConstanţaCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    189 K2024
  • 2164
    CUI 45601957BucureştiCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    189 K2023
  • 2165
    CUI 42428860GalaţiCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    189 K2023
  • 2166
    CUI 39980627OltCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    189 K2025
  • 2167
    CUI 50532888MaramureşCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    189 K2025
  • 2168
    CUI 46872954BucureştiCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    189 K2025
  • 2169
    CUI 36759460ClujCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    189 K2020
  • 2170
    CUI 43259662BotoşaniCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    188 K2025
  • 2171
    CUI 30927808BucureştiCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    188 K2025
  • 2172
    CUI 45315971TimişCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    188 K2025
  • 2173
    CUI 50090620SuceavaCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    188 K2025
  • 2174
    CUI 50453024IlfovCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    188 K2025
  • 2175
    CUI 32775552DâmboviţaCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    188 K2025
  • 2176
    CUI 50686640SălajCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    187 K2025
  • 2177
    CUI 44406494BucureştiCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    187 K2021
  • 2178
    CUI 34899905TimişCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    187 K2025
  • 2179
    CUI 44362169DoljCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    187 K2021
  • 2180
    CUI 40469155BucureştiCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    187 K2021
  • 2181
    CUI 50872588MureşCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    187 K2025
  • 2182
    CUI 49992378Bistriţa-NăsăudCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    187 K2025
  • 2183
    CUI 25637611VasluiCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    187 K2025
  • 2184
    CUI 44933613MaramureşCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    186 K2025
  • 2185
    CUI 47877984ArgeşCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    186 K2025
  • 2186
    CUI 28091254BraşovCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    186 K2025
  • 2187
    CUI 49707137SălajCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    186 K2025
  • 2188
    CUI 40983538TimişCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    186 K2025
  • 2189
    CUI 44237549DoljCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    185 K2025
  • 2190
    CUI 42898412BucureştiCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    185 K2025
  • 2191
    CUI 42496903VasluiCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    185 K2025
  • 2192
    CUI 42740489BraşovCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    185 K2024
  • 2193
    CUI 37122961ClujCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    185 K2023
  • 2194
    CUI 39908257IalomiţaCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    185 K2024
  • 2195
    CUI 41251875GalaţiCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    184 K2025
  • 2196
    CUI 47145830SuceavaCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    184 K2025
  • 2197
    CUI 49748269SuceavaCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    184 K2025
  • 2198
    CUI 36018025ClujCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    184 K2025
  • 2199
    CUI 46232297TimişCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    184 K2025
  • 2200
    CUI 36471335BacăuCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier
    184 K2020

Se pot naviga primele 2.500 firme din 8.669, ordonate după cifra de afaceri. Pentru restul, folosește căutarea cu filtre.

Activități înrudite

Din aceeași grupă CAEN 532
Verificare punctuală

Ai nevoie de date oficiale despre o firmă anume?

Caută după CUI sau denumire și vezi bilanț, administratori, stare ANAF și dosare în instanță.

Verifică o firmă