certificatul.ro

Cod CAEN · activitate principală

CAEN 5030
Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare · pagina 2

În România sunt 397 firme care au declarat codul CAEN 5030 (Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare) ca activitate principală, dintre care 247 figurează în funcțiune la Registrul Comerțului.

220 dintre ele au depus bilanț pe 2025, cifra de afaceri mediană a fost 102.098 lei, iar jumătatea din mijloc s-a încadrat între 26.810 lei și 292.146 lei.

Separat de activitatea principală, 8.356 firme au acest cod printre activitățile autorizate la ONRC — o firmă poate avea mai multe coduri autorizate, dar o singură activitate principală declarată în bilanț.

Datele provin din registrul public ONRC (situația la 08.07.2026) și din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Firme
397
În funcțiune
247
CA mediană
102.098lei
bilanț 2025
Salariați
508
total 2025

Firme cu această activitate principală

Ordonat după cifra de afaceriCAEN 5030
FirmăCifră de afaceri
  • 51
    CUI 37923870TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    203 K2025
  • 52
    CUI 48685138Caraş-SeverinCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    202 K2024
  • 53
    CUI 5612779ClujCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    201 K2025
  • 54
    CUI 35810158TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    199 K2025
  • 55
    CUI 37003111MehedinţiCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    192 K2025
  • 56
    CUI 37913710TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    190 K2025
  • 57
    CUI 38565380TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    184 K2025
  • 58
    CUI 36700650MehedinţiCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    178 K2025
  • 59
    CUI 24155819TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    173 K2025
  • 60
    CUI 42422043TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    170 K2025
  • 61
    CUI 45150113TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    167 K2025
  • 62
    CUI 42375146ArgeşCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    160 K2025
  • 63
    CUI 40488793BucureştiCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    159 K2023
  • 64
    SPEEDY CHICKEN FOOD SRLActivitate întreruptă
    CUI 37923781TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    155 K2017
  • 65
    CUI 48741351Caraş-SeverinCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    150 K2025
  • 66
    CUI 17863987BraşovCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    147 K2025
  • 67
    CUI 38220399MehedinţiCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    147 K2025
  • 68
    CUI 42558151BucureştiCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    141 K2024
  • 69
    CUI 37960240TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    137 K2025
  • 70
    CUI 39916900TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    134 K2021
  • 71
    CUI 47249980TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    134 K2025
  • 72
    CUI 40324383TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    133 K2024
  • 73
    CUI 37925103BucureştiCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    130 K2023
  • 74
    CUI 45271093TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    127 K2024
  • 75
    CUI 42999476TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    122 K2024
  • 76
    CUI 40860586TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    119 K2024
  • 77
    CUI 48770390TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    114 K2025
  • 78
    CUI 40978043TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    114 K2025
  • 79
    CUI 36400385TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    113 K2025
  • 80
    CUI 40986216TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    112 K2025
  • 81
    CUI 37923803TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    111 K2025
  • 82
    CUI 28106851GalaţiCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    109 K2025
  • 83
    DREAM BOAT ANTONIO S.R.L.Activitate întreruptă
    CUI 41002602TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    106 K2024
  • 84
    CUI 43581195TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    103 K2025
  • 85
    CUI 42269560TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    103 K2025
  • 86
    CUI 38016349TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    102 K2025
  • 87
    CUI 41187438TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    102 K2025
  • 88
    CUI 37923889TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    102 K2025
  • 89
    CUI 48277937TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    100 K2025
  • 90
    CUI 37963476TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    98 K2025
  • 91
    CUI 44458000MehedinţiCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    95 K2025
  • 92
    CUI 47300403TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    90 K2025
  • 93
    CUI 44173062TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    89 K2025
  • 94
    CUI 37875811TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    85 K2025
  • 95
    CUI 26012599Caraş-SeverinCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    82 K2020
  • 96
    CUI 45084044TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    80 K2025
  • 97
    CUI 42847621TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    72 K2025
  • 98
    CUI 35948470MehedinţiCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    71 K2016
  • 99
    CUI 40240622TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    70 K2025
  • 100
    CUI 40010704TulceaCAEN 5030 · Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
    70 K2025

Activități înrudite

Din aceeași grupă CAEN 503
Verificare punctuală

Ai nevoie de date oficiale despre o firmă anume?

Caută după CUI sau denumire și vezi bilanț, administratori, stare ANAF și dosare în instanță.

Verifică o firmă