certificatul.ro

Cod CAEN · activitate principală

CAEN 4791
Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · pagina 3

În România sunt 39.332 firme care au declarat codul CAEN 4791 (Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat) ca activitate principală, dintre care 25.704 figurează în funcțiune la Registrul Comerțului.

21.455 dintre ele au depus bilanț pe 2025, cifra de afaceri mediană a fost 134.105 lei, iar jumătatea din mijloc s-a încadrat între 24.594 lei și 401.098 lei.

Separat de activitatea principală, 286.608 firme au acest cod printre activitățile autorizate la ONRC — o firmă poate avea mai multe coduri autorizate, dar o singură activitate principală declarată în bilanț.

Datele provin din registrul public ONRC (situația la 08.07.2026) și din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Firme
39.332
În funcțiune
25.704
CA mediană
134.105lei
bilanț 2025
Salariați
15.318
total 2025

Firme cu această activitate principală

Ordonat după cifra de afaceriCAEN 4791
FirmăCifră de afaceri
  • 101
    CUI 20061371BucureştiCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    25,3 mil2025
  • 102
    CUI 33990842TimişCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    25,3 mil2024
  • 103
    CUI 41694988TimişCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    25,3 mil2025
  • 104
    CUI 34413460IlfovCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    25,1 mil2025
  • 105
    CUI 49104080BucureştiCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    24,8 mil2025
  • 106
    CUI 44332877BucureştiCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    24,5 mil2025
  • 107
    VEGIS SRLactivă
    CUI 29351735BraşovCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    24,5 mil2025
  • 108
    INEVO SRLactivă
    CUI 30832007BucureştiCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    24,4 mil2025
  • 109
    CUI 47433663IlfovCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    24,2 mil2025
  • 110
    CUI 35803169IlfovCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    24,2 mil2025
  • 111
    CUI 26170602NeamţCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    24,2 mil2025
  • 112
    CUI 26447984Satu MareCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    24,1 mil2025
  • 113
    CUI 41981934BucureştiCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    23,9 mil2024
  • 114
    CUI 50757562BucureştiCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    23,6 mil2025
  • 115
    CUI 22694728GiurgiuCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    23,5 mil2025
  • 116
    CUI 17326100PrahovaCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    22,9 mil2025
  • 117
    CUI 42465605BucureştiCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    22,8 mil2025
  • 118
    CUI 42031630BucureştiCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    22,5 mil2020
  • 119
    CUI 10716130BucureştiCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    22,5 mil2025
  • 120
    CUI 34988239DâmboviţaCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    21,9 mil2024
  • 121
    CUI 26056889BucureştiCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    21,9 mil2025
  • 122
    CUI 34236651VâlceaCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    21,6 mil2025
  • 123
    CUI 43846691BucureştiCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    21,6 mil2024
  • 124
    CUI 36654260IlfovCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    21,6 mil2025
  • 125
    CUI 42397942MaramureşCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    21,5 mil2025
  • 126
    CUI 35468358AlbaCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    21,4 mil2025
  • 127
    CUI 36736556IlfovCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    21,3 mil2020
  • 128
    CUI 42488560IlfovCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    21,1 mil2024
  • 129
    CUI 951839BacăuCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    20,6 mil2025
  • 130
    CUI 44143525VâlceaCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    20,4 mil2025
  • 131
    CUI 29230962BucureştiCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    20,1 mil2025
  • 132
    CUI 11655499ConstanţaCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    20,1 mil2025
  • 133
    CUI 23736759IlfovCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    20 mil2024
  • 134
    CUI 39090270BotoşaniCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    19,8 mil2025
  • 135
    CUI 41784169BucureştiCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    19,5 mil2025
  • 136
    CUI 45342410IlfovCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    19,4 mil2025
  • 137
    CUI 42707261AradCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    19,3 mil2025
  • 138
    CUI 42466457IlfovCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    19,2 mil2025
  • 139
    CUI 33316841DoljCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    19,2 mil2018
  • 140
    CUI 30578279VâlceaCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    19,2 mil2025
  • 141
    CUI 46372193BihorCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    18,9 mil2025
  • 142
    CUI 45255861BucureştiCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    18,8 mil2024
  • 143
    CUI 40954982ConstanţaCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    18,7 mil2025
  • 144
    CUI 45708563BucureştiCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    18,2 mil2025
  • 145
    CUI 40517171IlfovCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    18,2 mil2025
  • 146
    CUI 35200133IlfovCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    18,2 mil2025
  • 147
    CUI 34975069ConstanţaCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    18,1 mil2023
  • 148
    CUI 35635502BihorCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    18 mil2025
  • 149
    CUI 33366670BucureştiCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    17,9 mil2025
  • 150
    CUI 20873077BraşovCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
    17,7 mil2025

Se pot naviga primele 2.500 firme din 39.332, ordonate după cifra de afaceri. Pentru restul, folosește căutarea cu filtre.

Activități înrudite

Din aceeași grupă CAEN 479
Verificare punctuală

Ai nevoie de date oficiale despre o firmă anume?

Caută după CUI sau denumire și vezi bilanț, administratori, stare ANAF și dosare în instanță.

Verifică o firmă