certificatul.ro

Cod CAEN · activitate principală

CAEN 4771
Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · pagina 8

În România sunt 16.139 firme care au declarat codul CAEN 4771 (Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei) ca activitate principală, dintre care 8.997 figurează în funcțiune la Registrul Comerțului.

7.036 dintre ele au depus bilanț pe 2025, cifra de afaceri mediană a fost 169.303 lei, iar jumătatea din mijloc s-a încadrat între 56.812 lei și 360.294 lei.

Separat de activitatea principală, 102.629 firme au acest cod printre activitățile autorizate la ONRC — o firmă poate avea mai multe coduri autorizate, dar o singură activitate principală declarată în bilanț.

Datele provin din registrul public ONRC (situația la 08.07.2026) și din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Firme
16.139
În funcțiune
8.997
CA mediană
169.303lei
bilanț 2025
Salariați
23.811
total 2025

Firme cu această activitate principală

Ordonat după cifra de afaceriCAEN 4771
FirmăCifră de afaceri
  • 351
    CUI 26387025BucureştiCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    2 mil2015
  • 352
    CUI 48776376AradCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    2 mil2025
  • 353
    CUI 16629164SuceavaCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    2 mil2024
  • 354
    CUI 15129810PrahovaCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    2 mil2025
  • 355
    CUI 8439703BihorCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    2 mil2025
  • 356
    CUI 33764373IaşiCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    2 mil2025
  • 357
    CUI 22704848BihorCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    2 mil2025
  • 358
    CUI 41170282AlbaCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    2 mil2025
  • 359
    CUI 35659412GalaţiCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    2 mil2025
  • 360
    CUI 10175506HarghitaCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    2 mil2025
  • 361
    CUI 21833127BucureştiCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    2 mil2025
  • 362
    CUI 26620952BacăuCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    2 mil2025
  • 363
    CUI 26816097GorjCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    2 mil2025
  • 364
    CUI 43076290BucureştiCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,9 mil2025
  • 365
    CUI 18539483CălăraşiCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,9 mil2025
  • 366
    CUI 5188097TimişCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,9 mil2025
  • 367
    CUI 18232160IlfovCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,9 mil2018
  • 368
    CUI 49779443BucureştiCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,9 mil2024
  • 369
    CUI 30443344GalaţiCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,9 mil2025
  • 370
    CUI 51311940BihorCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,9 mil2025
  • 371
    CUI 32487711BuzăuCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,9 mil2025
  • 372
    CUI 12204268BucureştiCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,9 mil2025
  • 373
    CUI 12397215HarghitaCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,9 mil2024
  • 374
    CUI 42910150BucureştiCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,9 mil2025
  • 375
    BARNES SRLactivă
    CUI 17942789MureşCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,9 mil2025
  • 376
    CUI 12264014ClujCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,9 mil2025
  • 377
    CUI 48315666ArgeşCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,9 mil2025
  • 378
    CUI 10942013BucureştiCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,9 mil2025
  • 379
    CUI 31582138ArgeşCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,9 mil2018
  • 380
    CUI 26053831BucureştiCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,9 mil2025
  • 381
    CUI 38900204SibiuCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,9 mil2025
  • 382
    CUI 42472327BucureştiCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,9 mil2025
  • 383
    CUI 27419869ArgeşCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,9 mil2025
  • 384
    CUI 33696902BucureştiCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,9 mil2025
  • 385
    CUI 15707205BrăilaCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,9 mil2025
  • 386
    CUI 15318135HunedoaraCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,9 mil2025
  • 387
    CUI 39789687OltCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,9 mil2025
  • 388
    BEST CHOICE SRLMandat administratori expirat
    CUI 14845927IaşiCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,9 mil2025
  • 389
    EXU GRUP ACTIV SRLMandat administratori expirat
    CUI 28999896BucureştiCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,9 mil2015
  • 390
    CUI 47495402IaşiCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,9 mil2025
  • 391
    CUI 36337687BucureştiCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,9 mil2025
  • 392
    CUI 31035823BucureştiCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,9 mil2025
  • 393
    CUI 35669513DoljCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,8 mil2025
  • 394
    CUI 8089390TulceaCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,8 mil2025
  • 395
    CUI 31539790ArgeşCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,8 mil2024
  • 396
    CUI 48070981BucureştiCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,8 mil2025
  • 397
    CUI 46197866BucureştiCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,8 mil2025
  • 398
    CUI 16629253BucureştiCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,8 mil2025
  • 399
    CUI 7856834GorjCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,8 mil2025
  • 400
    CUI 30220121ClujCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
    1,8 mil2025

Se pot naviga primele 2.500 firme din 16.139, ordonate după cifra de afaceri. Pentru restul, folosește căutarea cu filtre.

Activități înrudite

Din aceeași grupă CAEN 477
Verificare punctuală

Ai nevoie de date oficiale despre o firmă anume?

Caută după CUI sau denumire și vezi bilanț, administratori, stare ANAF și dosare în instanță.

Verifică o firmă