Cod CAEN · activitate principală
CAEN 4719
Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · pagina 16
În România sunt 24.562 firme care au declarat codul CAEN 4719 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare) ca activitate principală, dintre care 12.249 figurează în funcțiune la Registrul Comerțului.
9.018 dintre ele au depus bilanț pe 2025, cifra de afaceri mediană a fost 211.607 lei, iar jumătatea din mijloc s-a încadrat între 68.850 lei și 558.741 lei.
Separat de activitatea principală, 150.029 firme au acest cod printre activitățile autorizate la ONRC — o firmă poate avea mai multe coduri autorizate, dar o singură activitate principală declarată în bilanț.
Datele provin din registrul public ONRC (situația la 08.07.2026) și din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
- Firme
- 24.562
- În funcțiune
- 12.249
- CA mediană
- 211.607lei
- bilanț 2025
- Salariați
- 14.667
- total 2025
Lucrezi cu firme din acest domeniu?
Verifică situația fiscală, dosarele, administratorii și modificările firmelor cu care colaborezi.
Firme cu această activitate principală
- 751CUI 498020HarghitaCAEN 47191,8 mil2025
- 752AUTOVILAS SRLactivăCUI 33945663MaramureşCAEN 47191,8 mil2025
- 753GRIBOD SRLactivăCUI 17203166Satu MareCAEN 47191,8 mil2025
- 754CUI 42204766TimişCAEN 47191,8 mil2025
- 755DIPIESSO COMERT SRLactivăCUI 345921BucureştiCAEN 47191,8 mil2025
- 756RARESDAN S.R.L.activăCUI 15880744IlfovCAEN 47191,8 mil2025
- 757NICOHOME IMPEX SRLactivăCUI 22455461PrahovaCAEN 47191,8 mil2025
- 758K & KISS SRLRadiatăCUI 5800470HarghitaCAEN 47191,8 mil2016
- 759YIZHEN LINFEIHUA SRLactivăCUI 38453858ArgeşCAEN 47191,8 mil2024
- 760CUI 32908209BraşovCAEN 47191,8 mil2021
- 761CUI 47629970BucureştiCAEN 47191,8 mil2025
- 762DANY DO NAU SRLactivăCUI 36931743BrăilaCAEN 47191,8 mil2025
- 763ADRIAN SRLRadiatăCUI 66110BihorCAEN 47191,8 mil2023
- 764SARGUT SERV-COM SRLactivăCUI 5294799SuceavaCAEN 47191,8 mil2020
- 765CUI 44006811IlfovCAEN 47191,8 mil2025
- 766FRAŢII BEŞCHERET SRLactivăCUI 20169013MehedinţiCAEN 47191,8 mil2025
- 767CUI 33810259BraşovCAEN 47191,8 mil2024
- 768LA EXPRESCOST SRLactivăCUI 27879573BrăilaCAEN 47191,8 mil2025
- 769TOMIS-ANCUTA-93 SRLReorganizare jud.CUI 4626679VasluiCAEN 47191,8 mil2025
- 770CATIOV SRLactivăCUI 8709998CălăraşiCAEN 47191,8 mil2025
- 771SCULE DE MÂNĂ SRLactivăCUI 35634973GorjCAEN 47191,8 mil2025
- 772GAL SERV SRLactivăCUI 10311691IalomiţaCAEN 47191,8 mil2025
- 773ALTÂN HASAN S.R.L.activăCUI 45724240ConstanţaCAEN 47191,8 mil2025
- 774HESTIA ELITE SRLRadiatăCUI 8778149IaşiCAEN 47191,8 mil2017
- 775CUI 47182103ClujCAEN 47191,8 mil2025
- 776KM.ZERO SRLactivăCUI 15548711Caraş-SeverinCAEN 47191,8 mil2025
- 777FILIPOS SRLactivăCUI 18377217TeleormanCAEN 47191,8 mil2025
- 778PARC AUTO SERV SRLactivăCUI 5557275Bistriţa-NăsăudCAEN 47191,8 mil2025
- 779POWER GLOBAL TRADE SRLactivăCUI 36307490SibiuCAEN 47191,8 mil2025
- 780LOFT STEEL S.R.L.activăCUI 46490288IaşiCAEN 47191,8 mil2025
- 781DANY - ANY SRLactivăCUI 8841939ConstanţaCAEN 47191,8 mil2025
- 782SINVAS COM SRLactivăCUI 6803289SuceavaCAEN 47191,8 mil2025
- 783RISTAF TRADE SRLactivăCUI 5215116BrăilaCAEN 47191,8 mil2025
- 784FULI WANG 2021 S.R.L.activăCUI 45334175TimişCAEN 47191,8 mil2025
- 785DIACRIS SRLactivăCUI 16832214IalomiţaCAEN 47191,8 mil2025
- 786P.A. STYLEBOX SRLactivăCUI 34121554BucureştiCAEN 47191,8 mil2025
- 787EDIL COLORE DESIGN SRLactivăCUI 25643028Bistriţa-NăsăudCAEN 47191,8 mil2025
- 788SHOU YE SRLactivăCUI 29300227TimişCAEN 47191,8 mil2025
- 789WANSHUN SHOP S.R.L.activăCUI 40692679TeleormanCAEN 47191,8 mil2025
- 790FOUR PAWS S.R.L.Sediu expiratCUI 39307540IaşiCAEN 47191,8 mil2023
- 791KAIJIE FASHION S.R.L.activăCUI 49128356DoljCAEN 47191,8 mil2025
- 792RAMI LUC SRLactivăCUI 24822459BraşovCAEN 47191,8 mil2025
- 793GANEN SUPREM S.R.L.activăCUI 44291033BucureştiCAEN 47191,7 mil2025
- 794ANDISAVA SRLactivăCUI 6765797VasluiCAEN 47191,7 mil2025
- 795ISATIS SHOP S.R.L.activăCUI 37617316IlfovCAEN 47191,7 mil2025
- 796FLORI & ADI TRADE SRLactivăCUI 24154759ConstanţaCAEN 47191,7 mil2017
- 797CRISTALINA SHOP'95 SRLactivăCUI 7710447ArgeşCAEN 47191,7 mil2025
- 798ANTIK PREST SRLactivăCUI 16292629BacăuCAEN 47191,7 mil2025
- 799SANITAS CONSTRUCT SRLRadiatăCUI 24244584BuzăuCAEN 47191,7 mil2017
- 800RIZOMAG BUGHEA SRLactivăCUI 37790049ArgeşCAEN 47191,7 mil2025
Se pot naviga primele 2.500 firme din 24.562, ordonate după cifra de afaceri. Pentru restul, folosește căutarea cu filtre.
Activități înrudite
- 4711Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun97.551
- 4712Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare6.020
- 4791Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat39.332
- 4771Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei16.139
- 4778Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi7.625
- 4773Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice7.055
- 4776Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea6.381
- 4779Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie5.988
Ai nevoie de date oficiale despre o firmă anume?
Caută după CUI sau denumire și vezi bilanț, administratori, stare ANAF și dosare în instanță.