certificatul.ro

Cod CAEN · activitate principală

CAEN 4690
Comerț cu ridicata nespecializat · pagina 25

În România sunt 14.811 firme care au declarat codul CAEN 4690 (Comerț cu ridicata nespecializat) ca activitate principală, dintre care 9.560 figurează în funcțiune la Registrul Comerțului.

7.640 dintre ele au depus bilanț pe 2025, cifra de afaceri mediană a fost 772.166 lei, iar jumătatea din mijloc s-a încadrat între 181.782 lei și 3,2 mil lei.

Separat de activitatea principală, 157.532 firme au acest cod printre activitățile autorizate la ONRC — o firmă poate avea mai multe coduri autorizate, dar o singură activitate principală declarată în bilanț.

Datele provin din registrul public ONRC (situația la 08.07.2026) și din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Firme
14.811
În funcțiune
9.560
CA mediană
772.166lei
bilanț 2025
Salariați
33.485
total 2025
Verificare și monitorizare

Lucrezi cu firme din acest domeniu?

Verifică situația fiscală, dosarele, administratorii și modificările firmelor cu care colaborezi.

Firme cu această activitate principală

Ordonat după cifra de afaceriCAEN 4690
FirmăCifră de afaceri
  • 1201
    CUI 7023427BihorCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,4 mil2025
  • 1202
    CUI 28263546BucureştiCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,4 mil2025
  • 1203
    CUI 28329870DoljCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,4 mil2025
  • 1204
    CUI 356688BucureştiCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,4 mil2025
  • 1205
    CUI 51016052MaramureşCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,4 mil2025
  • 1206
    CUI 20763538BucureştiCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,3 mil2019
  • 1207
    CUI 5543911GalaţiCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,3 mil2016
  • 1208
    CUI 50468645ArgeşCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,3 mil2025
  • 1209
    CUI 34990859BacăuCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,3 mil2025
  • 1210
    CUI 37497201BucureştiCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,3 mil2021
  • 1211
    CUI 43964450IaşiCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,3 mil2024
  • 1212
    CUI 42005380BucureştiCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,3 mil2024
  • 1213
    CUI 18607626AradCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,3 mil2024
  • 1214
    CUI 44958081IlfovCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,3 mil2025
  • 1215
    CUI 44245258ClujCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,3 mil2025
  • 1216
    CUI 28572657ClujCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,3 mil2025
  • 1217
    CUI 39685112BucureştiCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,3 mil2018
  • 1218
    CUI 28063335TimişCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,3 mil2025
  • 1219
    CUI 15078059BucureştiCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,3 mil2025
  • 1220
    CUI 1558189BucureştiCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,3 mil2025
  • 1221
    CUI 40084876BraşovCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,3 mil2025
  • 1222
    CUI 4783118BucureştiCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,2 mil2025
  • 1223
    CUI 16695966TimişCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,2 mil2025
  • 1224
    CUI 37727378GalaţiCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,2 mil2025
  • 1225
    CUI 25140565PrahovaCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,2 mil2025
  • 1226
    CUI 13318473IlfovCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,2 mil2025
  • 1227
    CUI 28980141AradCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,2 mil2025
  • 1228
    CUI 10884400IlfovCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,2 mil2025
  • 1229
    CUI 50091994BucureştiCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,2 mil2025
  • 1230
    CUI 39877096IaşiCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,2 mil2021
  • 1231
    CUI 28253267ClujCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,2 mil2025
  • 1232
    CUI 30912297BucureştiCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,2 mil2025
  • 1233
    CUI 33948996TimişCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,2 mil2025
  • 1234
    CUI 31037239BucureştiCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,2 mil2025
  • 1235
    CUI 16855749ArgeşCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,2 mil2025
  • 1236
    CUI 8651543ClujCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,2 mil2025
  • 1237
    CUI 33436406BihorCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,2 mil2025
  • 1238
    CUI 7254120GalaţiCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,2 mil2025
  • 1239
    CUI 43051830BucureştiCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,2 mil2025
  • 1240
    CUI 3973130BucureştiCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,1 mil2025
  • 1241
    CUI 48409566PrahovaCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,1 mil2025
  • 1242
    CUI 35195207Satu MareCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,1 mil2025
  • 1243
    CUI 26547207BraşovCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,1 mil2025
  • 1244
    CUI 34154390AlbaCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,1 mil2025
  • 1245
    METAL DAN INTER SRLSediu expirat
    CUI 31185758BucureştiCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,1 mil2017
  • 1246
    CUI 31703205ClujCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,1 mil2025
  • 1247
    CUI 45202867BucureştiCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,1 mil2025
  • 1248
    CUI 29216968BucureştiCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,1 mil2025
  • 1249
    CUI 26561708ClujCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,1 mil2025
  • 1250
    CUI 31479435SălajCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
    5,1 mil2025

Se pot naviga primele 2.500 firme din 14.811, ordonate după cifra de afaceri. Pentru restul, folosește căutarea cu filtre.

Activități înrudite

Din aceeași grupă CAEN 469
Verificare punctuală

Ai nevoie de date oficiale despre o firmă anume?

Caută după CUI sau denumire și vezi bilanț, administratori, stare ANAF și dosare în instanță.

Verifică o firmă