Cod CAEN · activitate principală
CAEN 4669
Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · pagina 18
În România sunt 2.565 firme care au declarat codul CAEN 4669 (Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente) ca activitate principală, dintre care 1.598 figurează în funcțiune la Registrul Comerțului.
1.270 dintre ele au depus bilanț pe 2025, cifra de afaceri mediană a fost 788.302 lei, iar jumătatea din mijloc s-a încadrat între 190.614 lei și 3 mil lei.
Separat de activitatea principală, 27.423 firme au acest cod printre activitățile autorizate la ONRC — o firmă poate avea mai multe coduri autorizate, dar o singură activitate principală declarată în bilanț.
Datele provin din registrul public ONRC (situația la 08.07.2026) și din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
- Firme
- 2.565
- În funcțiune
- 1.598
- CA mediană
- 788.302lei
- bilanț 2025
- Salariați
- 3.887
- total 2025
Lucrezi cu firme din acest domeniu?
Verifică situația fiscală, dosarele, administratorii și modificările firmelor cu care colaborezi.
Firme cu această activitate principală
- 851PROFIL GRUP SRLactivăCUI 16422753ClujCAEN 4669321 K2025
- 852COSIMO TECHNOLOGY SRLactivăCUI 32958070IlfovCAEN 4669319 K2025
- 853CUI 51874412OltCAEN 4669318 K2025
- 854CUI 43853753BraşovCAEN 4669317 K2025
- 855MEMPHIS IMPEX SRLactivăCUI 4587332BrăilaCAEN 4669317 K2025
- 856PREXIM STYLE SRLactivăCUI 47976BihorCAEN 4669317 K2025
- 857SEMA ELECTRICALS S.R.L.activăCUI 47822458BucureştiCAEN 4669317 K2025
- 858CONTURO IMPEX SRLactivăCUI 4227503ArgeşCAEN 4669315 K2025
- 859EFECT STING S.R.L.activăCUI 35625762BuzăuCAEN 4669310 K2025
- 860PRORA ING SRLactivăCUI 13264802BucureştiCAEN 4669307 K2025
- 861EURO EXPERT SERVICE SRLRadiatăCUI 15016501BucureştiCAEN 4669307 K2015
- 862CUI 35744070Satu MareCAEN 4669304 K2025
- 863CUI 38721365TimişCAEN 4669303 K2025
- 864FOTONACTIV SRLactivăCUI 23613403TimişCAEN 4669301 K2025
- 865DAMIRA ELECTRIC S.R.L.RadiatăCUI 36541228BucureştiCAEN 4669300 K2017
- 866BLUE OCEAN SRLactivăCUI 17133800Satu MareCAEN 4669298 K2025
- 867BUZZDENT STYLE S.R.L.RadiatăCUI 43757845IaşiCAEN 4669298 K2022
- 868BODYROW SRLRadiatăCUI 35156992BucureştiCAEN 4669298 K2020
- 869CAPAREDO SRLactivăCUI 10859091GalaţiCAEN 4669297 K2025
- 870MALVERN PANALYTICAL BV SUCURSALA BUCURESTISediu expiratCUI 25044703BucureştiCAEN 4669296 K2025
- 871ENERGY TO GO SRLactivăCUI 35999538TimişCAEN 4669295 K2025
- 872CUI 41830621BucureştiCAEN 4669295 K2020
- 873SIGMA COMP SERV S.R.L.activăCUI 50045831TimişCAEN 4669295 K2025
- 874STEGONSERV TECH S.R.L.RadiatăCUI 46231690BacăuCAEN 4669294 K2024
- 875SICON SRLactivăCUI 14014910DoljCAEN 4669293 K2025
- 876DMD TECHNOLOGY SRLactivăCUI 30303014BihorCAEN 4669292 K2025
- 877AGRIKOMP S.R.L.activăCUI 47870021TimişCAEN 4669292 K2023
- 878TORNADO SPRINTER S.R.L.RadiatăCUI 34602272HunedoaraCAEN 4669290 K2021
- 879AES TOOLS S.R.L.activăCUI 42944608BucureştiCAEN 4669288 K2025
- 880CUI 48625381PrahovaCAEN 4669284 K2025
- 881MENDIS GRUP SRLactivăCUI 33360685BacăuCAEN 4669284 K2025
- 882GELINE INDUSTRY S.R.L.activăCUI 47923193PrahovaCAEN 4669282 K2025
- 883PUŞAPET FORAJ S.R.L.DizolvareCUI 41690501BacăuCAEN 4669281 K2025
- 884THEMIS MEDIA & PR SRLactivăCUI 27884332BucureştiCAEN 4669279 K2025
- 885POWER LTD SHOP S.R.L.activăCUI 47124510TimişCAEN 4669278 K2025
- 886MINARGILA S.R.L.activăCUI 39552680BihorCAEN 4669278 K2025
- 887FIX BOAT&MOTO S.R.L.activăCUI 45663658Caraş-SeverinCAEN 4669278 K2025
- 888MULTISELL SRLactivăCUI 36701302BraşovCAEN 4669278 K2018
- 889ERBA DIAGNOSTICS S.R.L.RadiatăCUI 38476851IlfovCAEN 4669274 K2021
- 890CORIL NETWORK SYSTEM SRLRadiatăCUI 22949511BucureştiCAEN 4669269 K2020
- 891CUI 33382276BucureştiCAEN 4669268 K2025
- 892MAG PRODIMPEX SRLactivăCUI 2632933BucureştiCAEN 4669267 K2025
- 893KIN SRLactivăCUI 4105093IaşiCAEN 4669266 K2025
- 894UTILAJE AGRO-FORESTIERE SRLRadiatăCUI 33446272BraşovCAEN 4669265 K2016
- 895IGORNINA UTILAJE S.R.L.activăCUI 48687465BihorCAEN 4669263 K2025
- 896MANTECH SRLactivăCUI 14747813BrăilaCAEN 4669263 K2025
- 897MARKUS AUTOMATIK SRLactivăCUI 13726340BucureştiCAEN 4669263 K2025
- 898CITYB S.R.L.activăCUI 50305850IlfovCAEN 4669262 K2025
- 899CUI 46477696IlfovCAEN 4669261 K2025
- 900CUI 43539166SibiuCAEN 4669260 K2025
Se pot naviga primele 2.500 firme din 2.565, ordonate după cifra de afaceri. Pentru restul, folosește căutarea cu filtre.
Activități înrudite
- 4661Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor1.328
- 4664Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente966
- 4662Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte890
- 4663Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții558
- 4666Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou231
- 4665Comerț cu ridicata al mobilei de birou71
- 4619Intermedieri în comerțul cu produse diverse19.259
- 4690Comerț cu ridicata nespecializat14.811
Ai nevoie de date oficiale despre o firmă anume?
Caută după CUI sau denumire și vezi bilanț, administratori, stare ANAF și dosare în instanță.