Cod CAEN · activitate principală
CAEN 4669
Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · pagina 13
În România sunt 2.565 firme care au declarat codul CAEN 4669 (Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente) ca activitate principală, dintre care 1.598 figurează în funcțiune la Registrul Comerțului.
1.270 dintre ele au depus bilanț pe 2025, cifra de afaceri mediană a fost 788.302 lei, iar jumătatea din mijloc s-a încadrat între 190.614 lei și 3 mil lei.
Separat de activitatea principală, 27.423 firme au acest cod printre activitățile autorizate la ONRC — o firmă poate avea mai multe coduri autorizate, dar o singură activitate principală declarată în bilanț.
Datele provin din registrul public ONRC (situația la 08.07.2026) și din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
- Firme
- 2.565
- În funcțiune
- 1.598
- CA mediană
- 788.302lei
- bilanț 2025
- Salariați
- 3.887
- total 2025
Lucrezi cu firme din acest domeniu?
Verifică situația fiscală, dosarele, administratorii și modificările firmelor cu care colaborezi.
Firme cu această activitate principală
- 601FIBERPLAST PROD SRLactivăCUI 35290276BrăilaCAEN 4669886 K2025
- 602EPI-SISTEM SRLactivăCUI 14838458BraşovCAEN 4669885 K2025
- 603PIINEA CASEI SRLactivăCUI 1807522TimişCAEN 4669885 K2025
- 604MEGAMETAL WELD S.R.L.activăCUI 40969541MaramureşCAEN 4669883 K2025
- 605CUI 45859019ArgeşCAEN 4669883 K2024
- 606ELECTRO-DALT S.R.L.activăCUI 45919390SălajCAEN 4669882 K2025
- 607CUI 50588250BucureştiCAEN 4669881 K2025
- 608BELRO INDUSTRIES SRLactivăCUI 35312854BihorCAEN 4669876 K2025
- 609MASSMARIA CONCEPT S.R.L.RadiatăCUI 45860196BrăilaCAEN 4669871 K2024
- 610CUI 49980659BucureştiCAEN 4669856 K2025
- 611CUI 47281980BucureştiCAEN 4669856 K2023
- 612CUI 26403546AlbaCAEN 4669855 K2025
- 613TEHNOSAT SRLactivăCUI 12137118BucureştiCAEN 4669845 K2025
- 614AERIOZESTI S.R.L.activăCUI 45396208BrăilaCAEN 4669841 K2025
- 615CUI 41185186BucureştiCAEN 4669839 K2025
- 616CUI 44726669IlfovCAEN 4669823 K2025
- 617SAFEAIR SRLRadiatăCUI 30341891TimişCAEN 4669823 K2015
- 618GAEDER TOOLS S.R.L.activăCUI 44581347IlfovCAEN 4669820 K2025
- 619ISHIDA EUROPE SRLMandat administratori expiratCUI 23765827BucureştiCAEN 4669812 K2025
- 620EDISSON SHOP S.R.L.activăCUI 49816134NeamţCAEN 4669811 K2025
- 621ECOSAB SRLRadiatăCUI 14981783BucureştiCAEN 4669802 K2022
- 622CUI 48861900BucureştiCAEN 4669799 K2025
- 623UNIT-M SRLactivăCUI 7294060HarghitaCAEN 4669799 K2024
- 624DORINEL SRLactivăCUI 17214831BraşovCAEN 4669797 K2025
- 625OGUN TRADING SRLSediu expiratCUI 35989135BucureştiCAEN 4669796 K2018
- 626METEOR ELECTRIC SRLSediu expiratCUI 22370993BucureştiCAEN 4669793 K2017
- 627HORECA GLOBAL S.R.L.activăCUI 47438725ConstanţaCAEN 4669788 K2025
- 628PONTEGGI AG SRLactivăCUI 23075258ConstanţaCAEN 4669787 K2025
- 629CUI 32265081IaşiCAEN 4669777 K2021
- 630INTEC AUTOMATIZARI SRLactivăCUI 36802BucureştiCAEN 4669774 K2025
- 631SCHEUGENPFLUG S.R.L.activăCUI 39702272SibiuCAEN 4669770 K2025
- 632CUI 17862728BihorCAEN 4669768 K2025
- 633MIRSRUS SRLactivăCUI 29088010TimişCAEN 4669763 K2025
- 634CUI 49238669IlfovCAEN 4669763 K2025
- 635CONNECTER FASTENERS SRLInsolvențăCUI 36955718MureşCAEN 4669758 K2023
- 636BRITANIA MEDICAL S.R.L.activăCUI 45345930PrahovaCAEN 4669758 K2025
- 637CUI 43706981BucureştiCAEN 4669751 K2025
- 638CERATOOLS S.R.L.Activitate întreruptăCUI 46704870SălajCAEN 4669747 K2024
- 639LUK TECHNOMETAL SRLactivăCUI 35012059ClujCAEN 4669743 K2025
- 640TOP MED TECHNOLOGIES S.R.L.RadiatăCUI 47856060BucureştiCAEN 4669740 K2024
- 641CUI 43180339BucureştiCAEN 4669737 K2025
- 642PREMIUM CLASS EXPERT SRLactivăCUI 37151096BraşovCAEN 4669730 K2025
- 643NOVO TRADE SRLRadiatăCUI 14679298ClujCAEN 4669727 K2019
- 644GRID DIVISION S.R.L.activăCUI 35948917GorjCAEN 4669725 K2025
- 645ELTREC POWER SRLactivăCUI 37513951BucureştiCAEN 4669722 K2025
- 646UNICARE MEDICAL SOLUTIONS SRLDizolvareCUI 31036594MaramureşCAEN 4669720 K2024
- 647NIS ELECTRONICS SRLactivăCUI 205952ClujCAEN 4669717 K2025
- 648CUI 43404576IlfovCAEN 4669717 K2025
- 649SAFITECH PROIECT S.R.L.RadiatăCUI 46522304SibiuCAEN 4669716 K2024
- 650DOLA COM SRLactivăCUI 1126032BraşovCAEN 4669712 K2025
Se pot naviga primele 2.500 firme din 2.565, ordonate după cifra de afaceri. Pentru restul, folosește căutarea cu filtre.
Activități înrudite
- 4661Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor1.328
- 4664Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente966
- 4662Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte890
- 4663Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții558
- 4666Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou231
- 4665Comerț cu ridicata al mobilei de birou71
- 4619Intermedieri în comerțul cu produse diverse19.259
- 4690Comerț cu ridicata nespecializat14.811
Ai nevoie de date oficiale despre o firmă anume?
Caută după CUI sau denumire și vezi bilanț, administratori, stare ANAF și dosare în instanță.