certificatul.ro

Cod CAEN · activitate principală

CAEN 4641
Comerț cu ridicata al produselor textile · pagina 10

În România sunt 2.502 firme care au declarat codul CAEN 4641 (Comerț cu ridicata al produselor textile) ca activitate principală, dintre care 1.586 figurează în funcțiune la Registrul Comerțului.

1.063 dintre ele au depus bilanț pe 2025, cifra de afaceri mediană a fost 409.563 lei, iar jumătatea din mijloc s-a încadrat între 131.819 lei și 1,6 mil lei.

Separat de activitatea principală, 33.044 firme au acest cod printre activitățile autorizate la ONRC — o firmă poate avea mai multe coduri autorizate, dar o singură activitate principală declarată în bilanț.

Datele provin din registrul public ONRC (situația la 08.07.2026) și din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Firme
2.502
În funcțiune
1.586
CA mediană
409.563lei
bilanț 2025
Salariați
2.365
total 2025

Firme cu această activitate principală

Ordonat după cifra de afaceriCAEN 4641
FirmăCifră de afaceri
  • 451
    CUI 12393809BucureştiCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    541 K2018
  • 452
    CUI 16308776BacăuCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    540 K2024
  • 453
    CUI 38385125BucureştiCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    539 K2025
  • 454
    CUI 18896796AradCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    539 K2022
  • 455
    CUI 35272539BucureştiCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    536 K2016
  • 456
    CUI 3710827BucureştiCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    529 K2025
  • 457
    CUI 37654594IlfovCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    526 K2025
  • 458
    CUI 16994380BucureştiCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    521 K2019
  • 459
    CUI 32819179IlfovCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    520 K2025
  • 460
    CUI 44381098BucureştiCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    518 K2025
  • 461
    CUI 8564730IlfovCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    518 K2025
  • 462
    CUI 35280388IlfovCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    517 K2025
  • 463
    CUI 41503492IlfovCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    516 K2025
  • 464
    CUI 34720740BucureştiCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    515 K2025
  • 465
    CUI 43793635BucureştiCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    511 K2025
  • 466
    SOFADA SRLactivă
    CUI 35501519BucureştiCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    511 K2025
  • 467
    CUI 42078463BucureştiCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    511 K2025
  • 468
    CUI 22169370BucureştiCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    508 K2025
  • 469
    CUI 32999169BucureştiCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    507 K2025
  • 470
    CUI 8900296BucureştiCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    506 K2025
  • 471
    CUI 34230845BucureştiCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    506 K2025
  • 472
    CUI 46881600BucureştiCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    500 K2025
  • 473
    CUI 32687795IlfovCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    499 K2025
  • 474
    CUI 39638080TimişCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    499 K2025
  • 475
    CUI 17746081BrăilaCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    497 K2025
  • 476
    CUI 17514111BucureştiCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    496 K2025
  • 477
    CUI 39819680BucureştiCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    494 K2018
  • 478
    CUI 17036440ArgeşCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    493 K2025
  • 479
    CUI 52032358BucureştiCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    489 K2025
  • 480
    CUI 38262637IlfovCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    489 K2025
  • 481
    CUI 11788096PrahovaCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    483 K2025
  • 482
    CUI 26695785IlfovCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    477 K2025
  • 483
    CUI 39987722IlfovCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    476 K2025
  • 484
    CUI 18350BucureştiCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    473 K2025
  • 485
    CUI 33497039IlfovCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    472 K2025
  • 486
    CUI 46608210BucureştiCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    465 K2023
  • 487
    CUI 32611010IlfovCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    461 K2016
  • 488
    CUI 31993796BraşovCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    459 K2025
  • 489
    CUI 34271322BucureştiCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    459 K2025
  • 490
    CUI 30770818BucureştiCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    458 K2025
  • 491
    CUI 33794552TimişCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    455 K2025
  • 492
    CUI 15023045DoljCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    455 K2024
  • 493
    CUI 13805959VranceaCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    454 K2025
  • 494
    CUI 43507288IlfovCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    453 K2025
  • 495
    CUI 32914120IlfovCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    452 K2025
  • 496
    CUI 32398843BucureştiCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    452 K2020
  • 497
    CUI 26844984BotoşaniCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    448 K2025
  • 498
    CUI 48276796IalomiţaCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    448 K2025
  • 499
    CUI 31720958IlfovCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    445 K2020
  • 500
    CUI 34185515IlfovCAEN 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile
    442 K2020

Se pot naviga primele 2.500 firme din 2.502, ordonate după cifra de afaceri. Pentru restul, folosește căutarea cu filtre.

Activități înrudite

Din aceeași grupă CAEN 464
Verificare punctuală

Ai nevoie de date oficiale despre o firmă anume?

Caută după CUI sau denumire și vezi bilanț, administratori, stare ANAF și dosare în instanță.

Verifică o firmă