certificatul.ro

Cod CAEN · activitate principală

CAEN 4631
Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor · pagina 12

În România sunt 4.684 firme care au declarat codul CAEN 4631 (Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor) ca activitate principală, dintre care 2.825 figurează în funcțiune la Registrul Comerțului.

1.826 dintre ele au depus bilanț pe 2025, cifra de afaceri mediană a fost 1,1 mil lei, iar jumătatea din mijloc s-a încadrat între 202.521 lei și 5,7 mil lei.

Separat de activitatea principală, 62.591 firme au acest cod printre activitățile autorizate la ONRC — o firmă poate avea mai multe coduri autorizate, dar o singură activitate principală declarată în bilanț.

Datele provin din registrul public ONRC (situația la 08.07.2026) și din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Firme
4.684
În funcțiune
2.825
CA mediană
1,1mil lei
bilanț 2025
Salariați
5.077
total 2025
Verificare și monitorizare

Lucrezi cu firme din acest domeniu?

Verifică situația fiscală, dosarele, administratorii și modificările firmelor cu care colaborezi.

Firme cu această activitate principală

Ordonat după cifra de afaceriCAEN 4631
FirmăCifră de afaceri
  • 551
    CUI 50927691BihorCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    3,2 mil2025
  • 552
    CUI 45449949TimişCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    3,2 mil2023
  • 553
    GLOBUS SRLactivă
    CUI 1517880OltCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    3,2 mil2025
  • 554
    CUI 16689476BucureştiCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    3,2 mil2023
  • 555
    CUI 35325005SuceavaCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    3,2 mil2025
  • 556
    CUI 40985539BucureştiCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    3,2 mil2025
  • 557
    CUI 44929027CovasnaCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    3,2 mil2025
  • 558
    CUI 41812617AradCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    3,1 mil2025
  • 559
    CUI 36770604IlfovCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    3,1 mil2025
  • 560
    CUI 48580042SibiuCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    3,1 mil2025
  • 561
    CUI 47811483BucureştiCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    3,1 mil2023
  • 562
    LIVADA SOARELUI COOPERATIVĂ AGRICOLĂMandat administratori expirat
    CUI 44215729GalaţiCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    3,1 mil2025
  • 563
    CUI 28519041TimişCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    3,1 mil2025
  • 564
    CUI 24836942BucureştiCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    3,1 mil2024
  • 565
    CUI 33027444IlfovCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    3 mil2015
  • 566
    CUI 43584612SălajCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    3 mil2025
  • 567
    CUI 49518251VranceaCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    3 mil2025
  • 568
    CUI 39452842IalomiţaCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    3 mil2025
  • 569
    CUI 43391549BucureştiCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    3 mil2025
  • 570
    CUI 32527506BihorCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    3 mil2025
  • 571
    TIM RODINAT SRLInsolvență
    CUI 37995613TimişCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    3 mil2021
  • 572
    CUI 45299140SibiuCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    3 mil2022
  • 573
    CUI 28397963BucureştiCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    3 mil2025
  • 574
    CUI 30787330BucureştiCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    3 mil2025
  • 575
    CUI 47025699BucureştiCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    3 mil2025
  • 576
    CUI 47428802BucureştiCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    3 mil2023
  • 577
    CUI 38722840IlfovCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    3 mil2025
  • 578
    CUI 36419230VasluiCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    2,9 mil2025
  • 579
    CUI 24436059ConstanţaCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    2,9 mil2025
  • 580
    CUI 47069199GalaţiCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    2,9 mil2025
  • 581
    CUI 49496650ClujCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    2,9 mil2025
  • 582
    CUI 48666675BucureştiCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    2,9 mil2023
  • 583
    CUI 28176911BihorCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    2,9 mil2025
  • 584
    CUI 43213843IlfovCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    2,9 mil2022
  • 585
    CUI 33207160IalomiţaCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    2,9 mil2017
  • 586
    CUI 34470120Satu MareCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    2,9 mil2025
  • 587
    CUI 17441451AradCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    2,9 mil2025
  • 588
    CUI 26984643GalaţiCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    2,9 mil2025
  • 589
    CUI 33288571PrahovaCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    2,9 mil2020
  • 590
    CUI 44729878PrahovaCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    2,8 mil2025
  • 591
    CUI 16790500GalaţiCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    2,8 mil2025
  • 592
    CUI 42118061BucureştiCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    2,8 mil2025
  • 593
    CUI 43738509BraşovCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    2,8 mil2024
  • 594
    TIMANOR SRLRadiată
    CUI 14011344BihorCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    2,8 mil2016
  • 595
    CUI 15232211BucureştiCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    2,8 mil2025
  • 596
    CUI 35793820BucureştiCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    2,7 mil2024
  • 597
    CUI 42846472IlfovCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    2,7 mil2022
  • 598
    CUI 42453783BucureştiCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    2,7 mil2025
  • 599
    CUI 31473971DoljCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    2,7 mil2018
  • 600
    CUI 29490148BucureştiCAEN 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
    2,7 mil2025

Se pot naviga primele 2.500 firme din 4.684, ordonate după cifra de afaceri. Pentru restul, folosește căutarea cu filtre.

Activități înrudite

Din aceeași grupă CAEN 463
Verificare punctuală

Ai nevoie de date oficiale despre o firmă anume?

Caută după CUI sau denumire și vezi bilanț, administratori, stare ANAF și dosare în instanță.

Verifică o firmă