Cod CAEN · activitate principală
CAEN 4532
Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule · pagina 14
În România sunt 8.497 firme care au declarat codul CAEN 4532 (Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule) ca activitate principală, dintre care 5.328 figurează în funcțiune la Registrul Comerțului.
4.082 dintre ele au depus bilanț pe 2025, cifra de afaceri mediană a fost 360.954 lei, iar jumătatea din mijloc s-a încadrat între 141.497 lei și 1 mil lei.
Separat de activitatea principală, 63.401 firme au acest cod printre activitățile autorizate la ONRC — o firmă poate avea mai multe coduri autorizate, dar o singură activitate principală declarată în bilanț.
Datele provin din registrul public ONRC (situația la 08.07.2026) și din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
- Firme
- 8.497
- În funcțiune
- 5.328
- CA mediană
- 360.954lei
- bilanț 2025
- Salariați
- 7.483
- total 2025
Lucrezi cu firme din acest domeniu?
Verifică situația fiscală, dosarele, administratorii și modificările firmelor cu care colaborezi.
Firme cu această activitate principală
- 651PROTRACTORUL SRLactivăCUI 34349731DoljCAEN 45321,6 mil2017
- 652RMC SUPORT MOTORS SRLRadiatăCUI 38158211ClujCAEN 45321,6 mil2020
- 653EWE AUTOMOTION S.R.L.activăCUI 40456546MureşCAEN 45321,6 mil2024
- 654CA TERRAPARTS S.R.L.activăCUI 34054668VasluiCAEN 45321,6 mil2025
- 655CONTINF SRLactivăCUI 2408350ConstanţaCAEN 45321,6 mil2025
- 656ADYREM COMERT SRLactivăCUI 10189080ClujCAEN 45321,6 mil2025
- 657COALEX IMPEX SRLactivăCUI 3281814TeleormanCAEN 45321,5 mil2024
- 658PIESE MONDOMAG S.R.L.activăCUI 33969409BraşovCAEN 45321,5 mil2024
- 659PREMIUM REPAIR S.R.L.activăCUI 37649970ConstanţaCAEN 45321,5 mil2025
- 660AUTOLUC-MOTOR SRLactivăCUI 14006941Bistriţa-NăsăudCAEN 45321,5 mil2025
- 661AUTO VILL SRLactivăCUI 22495598DoljCAEN 45321,5 mil2025
- 662DENY SRLactivăCUI 3501049SibiuCAEN 45321,5 mil2025
- 663DAMARIS TRASY SRLactivăCUI 16299244HunedoaraCAEN 45321,5 mil2024
- 664ASI TOTAL INDUSTRY SRLactivăCUI 17349464ClujCAEN 45321,5 mil2025
- 665IDAR LUTEA SRLactivăCUI 23400588BraşovCAEN 45321,5 mil2025
- 666CUI 46778095IaşiCAEN 45321,5 mil2024
- 667DUPLECS SRLactivăCUI 2676905GalaţiCAEN 45321,5 mil2025
- 668GEO AUTO AGRO SRLactivăCUI 26697077BucureştiCAEN 45321,5 mil2025
- 669AKSA R.N. SRLactivăCUI 29974423BraşovCAEN 45321,5 mil2025
- 670CAR DIAGNOSTIC OBD SRLactivăCUI 29197726SibiuCAEN 45321,5 mil2025
- 671A&A UNION COMPANY SRLactivăCUI 22915918IlfovCAEN 45321,5 mil2025
- 672SIXTIN C.E. SRLactivăCUI 5202710GalaţiCAEN 45321,5 mil2025
- 673BVB CONCEPT PLUS SRLactivăCUI 29966277BucureştiCAEN 45321,5 mil2025
- 674UNIC SINUP SRLactivăCUI 32726010Bistriţa-NăsăudCAEN 45321,5 mil2025
- 675ULTRAMOTION PROWEB SRLactivăCUI 37160833ArgeşCAEN 45321,5 mil2024
- 676MALUCO LUCMAN S.R.L.activăCUI 36384921NeamţCAEN 45321,5 mil2025
- 677CUI 38648221GiurgiuCAEN 45321,5 mil2024
- 678UNICORNUL CAR S.R.L.activăCUI 42220214TimişCAEN 45321,5 mil2024
- 679NAIC IANIS CARS S.R.L.activăCUI 39674695AlbaCAEN 45321,5 mil2025
- 680PADERMUS COM SRLactivăCUI 28023934GorjCAEN 45321,5 mil2025
- 681PEGASUS AUTO SRLactivăCUI 37425590DâmboviţaCAEN 45321,5 mil2025
- 682CUI 42167927ClujCAEN 45321,5 mil2025
- 683CRONOLIMIT SRLactivăCUI 16135551ClujCAEN 45321,5 mil2025
- 684TRIGEN MOTORS SRLactivăCUI 26827533PrahovaCAEN 45321,5 mil2025
- 685DASIMO DRIVE SRLactivăCUI 35750285DoljCAEN 45321,5 mil2025
- 686CONSTANT COM'96 SRLactivăCUI 8353121TeleormanCAEN 45321,5 mil2025
- 687GUVAL COM SRLRadiatăCUI 6620052BraşovCAEN 45321,5 mil2024
- 688IRB SERVICE S.R.L.activăCUI 47915620BucureştiCAEN 45321,5 mil2025
- 689PUIU SERVICE 2000 SRLactivăCUI 13135484BuzăuCAEN 45321,5 mil2024
- 690ZARSAM AUTO-DEZ S.R.L.activăCUI 40066977PrahovaCAEN 45321,5 mil2025
- 691PANCRISVIV STAR SRLactivăCUI 33541568ArgeşCAEN 45321,5 mil2024
- 692FOIDEARC S.R.L.activăCUI 49365140BucureştiCAEN 45321,5 mil2025
- 693BITEGA SRLactivăCUI 24943620NeamţCAEN 45321,5 mil2025
- 694STAMY AUTO EXPERT SRLactivăCUI 28208584Caraş-SeverinCAEN 45321,5 mil2025
- 695ROMARIA EXCLUSIV SRLactivăCUI 6834862ArgeşCAEN 45321,5 mil2025
- 696XDRIVE CARS S.R.L.activăCUI 46136001SălajCAEN 45321,5 mil2025
- 697ACOLADA SRLactivăCUI 10048707GalaţiCAEN 45321,5 mil2025
- 698CUI 40084604ConstanţaCAEN 45321,5 mil2022
- 699FANTAZY COM SRLactivăCUI 5092455ConstanţaCAEN 45321,5 mil2025
- 700FAN COM SRLactivăCUI 2527768MureşCAEN 45321,5 mil2024
Se pot naviga primele 2.500 firme din 8.497, ordonate după cifra de afaceri. Pentru restul, folosește căutarea cu filtre.
Activități înrudite
- 4531Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule3.731
- 4520Întreținerea și repararea autovehiculelor25.448
- 4511Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)6.804
- 4519Comerț cu alte autovehicule811
- 4540Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor644
- 4711Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun97.551
- 4791Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat39.332
- 4719Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare24.562
Ai nevoie de date oficiale despre o firmă anume?
Caută după CUI sau denumire și vezi bilanț, administratori, stare ANAF și dosare în instanță.