Cod CAEN · activitate principală
CAEN 4531
Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule · pagina 25
În România sunt 3.731 firme care au declarat codul CAEN 4531 (Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule) ca activitate principală, dintre care 2.077 figurează în funcțiune la Registrul Comerțului.
1.498 dintre ele au depus bilanț pe 2025, cifra de afaceri mediană a fost 489.838 lei, iar jumătatea din mijloc s-a încadrat între 154.391 lei și 1,7 mil lei.
Separat de activitatea principală, 53.683 firme au acest cod printre activitățile autorizate la ONRC — o firmă poate avea mai multe coduri autorizate, dar o singură activitate principală declarată în bilanț.
Datele provin din registrul public ONRC (situația la 08.07.2026) și din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
- Firme
- 3.731
- În funcțiune
- 2.077
- CA mediană
- 489.838lei
- bilanț 2025
- Salariați
- 3.989
- total 2025
Lucrezi cu firme din acest domeniu?
Verifică situația fiscală, dosarele, administratorii și modificările firmelor cu care colaborezi.
Firme cu această activitate principală
- 1201STEGEMANN AUTO CONCEPT S.R.L.Sediu expiratCUI 44941756BucureştiCAEN 4531157 K2023
- 1202ASINCRON ELECTRIC SRLactivăCUI 36682545BraşovCAEN 4531155 K2025
- 1203HIPERSTAR IMPEX SRLRadiatăCUI 6589410ClujCAEN 4531155 K2024
- 1204TOTAL TEHNIC SERVICE SRLactivăCUI 16257478IlfovCAEN 4531154 K2025
- 1205CUI 36698762PrahovaCAEN 4531154 K2025
- 1206CAR GLASS REPLACEMENT SRLSediu expiratCUI 36592787BucureştiCAEN 4531152 K2016
- 1207AUTO G-M SRLactivăCUI 18316279HarghitaCAEN 4531152 K2025
- 1208BEL MONDO SRLactivăCUI 7705890TimişCAEN 4531152 K2025
- 1209TESTA ROSA TRADING SRLactivăCUI 18461252MureşCAEN 4531151 K2025
- 1210CRISTSERV AUTO S.R.L.activăCUI 40671064PrahovaCAEN 4531151 K2025
- 1211BEST AUTOGLASS SRLSediu expiratCUI 34683129BucureştiCAEN 4531149 K2017
- 1212NILONALOR SRLactivăCUI 34220744SălajCAEN 4531149 K2025
- 1213JUKE AUTOTEILE S.R.L.activăCUI 38682436BraşovCAEN 4531148 K2024
- 1214RULCAR SRLRadiatăCUI 24818407TeleormanCAEN 4531147 K2019
- 1215AM DESIGN TRAFIC SRLRadiatăCUI 22145274BucureştiCAEN 4531146 K2024
- 1216T.Q.M COMERCIAL SRLactivăCUI 13690948BucureştiCAEN 4531146 K2025
- 1217MAIN GLASS GIURGIU SRLactivăCUI 37722001BucureştiCAEN 4531146 K2017
- 1218AUTO 123 TRANSFER S.R.L.activăCUI 36192063TimişCAEN 4531146 K2025
- 1219VIVO IMPEX SRLactivăCUI 14531401BraşovCAEN 4531145 K2025
- 1220CUI 42189445ConstanţaCAEN 4531145 K2025
- 1221COLLINI AUTOPARTS SRL-DactivăCUI 37698256IlfovCAEN 4531144 K2025
- 1222FLAT AUTOTEILE SRLactivăCUI 36804790SibiuCAEN 4531144 K2025
- 1223DAMAR TECHNOLOGY SERVICE SRLRadiatăCUI 36311717AradCAEN 4531143 K2017
- 1224GYO SANY AUTO SRLActivitate întreruptăCUI 28855300DoljCAEN 4531143 K2024
- 1225DON CONCEPT ROUTE S.R.L.activăCUI 47780093SălajCAEN 4531142 K2023
- 1226CSABATI AUTO SRLRadiatăCUI 36092811MureşCAEN 4531141 K2020
- 1227ATLAS AUTO SRLactivăCUI 17188520BucureştiCAEN 4531141 K2025
- 1228ROMINEX SRLRadiatăCUI 1522223OltCAEN 4531140 K2017
- 1229ARAZ IMPACT SRLactivăCUI 26283172IlfovCAEN 4531139 K2025
- 1230CUI 46228288BucureştiCAEN 4531139 K2025
- 1231POLINOM SRLactivăCUI 4482859TimişCAEN 4531138 K2025
- 1232GUM-MASTER S.R.L.activăCUI 36650985HarghitaCAEN 4531138 K2025
- 1233CATA SERVICE SRLactivăCUI 34948471DoljCAEN 4531138 K2025
- 1234CUI 42496202BuzăuCAEN 4531138 K2025
- 1235MCR PARTS AUTO S.R.L.activăCUI 47217163SibiuCAEN 4531137 K2025
- 1236CUI 39927437TimişCAEN 4531137 K2025
- 1237ORIGINAL MOTORS S.R.L.Activitate întreruptăCUI 42981894MureşCAEN 4531137 K2025
- 1238OVI'S GARAGE SRLactivăCUI 38304015BraşovCAEN 4531137 K2025
- 1239MADEIA BENZ S.R.L.activăCUI 40466426DoljCAEN 4531136 K2025
- 1240DACIADA MOTORS IMPEX SRLactivăCUI 19962308PrahovaCAEN 4531135 K2025
- 1241GRAVONET SRLactivăCUI 14477558MureşCAEN 4531135 K2025
- 1242RULTOP BEARINGS SRLSediu expiratCUI 38283591TeleormanCAEN 4531135 K2018
- 1243MUTU IMPEX SRLactivăCUI 18756776CălăraşiCAEN 4531135 K2025
- 1244FNE AUTO EXPERT S.R.L.RadiatăCUI 42756981BucureştiCAEN 4531134 K2024
- 1245MECOM GROUP SRLactivăCUI 11271080PrahovaCAEN 4531134 K2025
- 1246CRCK CONCEPT S.R.L.activăCUI 47889679IlfovCAEN 4531134 K2025
- 1247CUI 40083161Caraş-SeverinCAEN 4531133 K2025
- 1248GLOB DISTRIBUTION MVD SRLSediu expiratCUI 32169939ClujCAEN 4531133 K2015
- 1249RULCOMAR SERV SRLactivăCUI 27758288PrahovaCAEN 4531132 K2015
- 1250ELDACO SRLactivăCUI 14664645IaşiCAEN 4531132 K2025
Se pot naviga primele 2.500 firme din 3.731, ordonate după cifra de afaceri. Pentru restul, folosește căutarea cu filtre.
Activități înrudite
- 4532Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule8.497
- 4520Întreținerea și repararea autovehiculelor25.448
- 4511Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)6.804
- 4519Comerț cu alte autovehicule811
- 4540Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor644
- 4711Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun97.551
- 4791Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat39.332
- 4719Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare24.562
Ai nevoie de date oficiale despre o firmă anume?
Caută după CUI sau denumire și vezi bilanț, administratori, stare ANAF și dosare în instanță.