Cod CAEN · activitate principală
CAEN 4520
Întreținerea și repararea autovehiculelor · pagina 6
În România sunt 25.448 firme care au declarat codul CAEN 4520 (Întreținerea și repararea autovehiculelor) ca activitate principală, dintre care 16.888 figurează în funcțiune la Registrul Comerțului.
13.136 dintre ele au depus bilanț pe 2025, cifra de afaceri mediană a fost 202.160 lei, iar jumătatea din mijloc s-a încadrat între 74.167 lei și 463.302 lei.
Separat de activitatea principală, 69.336 firme au acest cod printre activitățile autorizate la ONRC — o firmă poate avea mai multe coduri autorizate, dar o singură activitate principală declarată în bilanț.
Datele provin din registrul public ONRC (situația la 08.07.2026) și din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
- Firme
- 25.448
- În funcțiune
- 16.888
- CA mediană
- 202.160lei
- bilanț 2025
- Salariați
- 25.841
- total 2025
Lucrezi cu firme din acest domeniu?
Verifică situația fiscală, dosarele, administratorii și modificările firmelor cu care colaborezi.
Firme cu această activitate principală
- 251CAPITAL SERVICE AUTO SRLactivăCUI 30620578BucureştiCAEN 45204,5 mil2025
- 252ALENIC TRANS SRLactivăCUI 18072042Caraş-SeverinCAEN 45204,5 mil2025
- 253P.M.G. SHAINE SRLactivăCUI 37321573TimişCAEN 45204,5 mil2024
- 254GIRO TYRES S.R.L.activăCUI 43598383AlbaCAEN 45204,5 mil2025
- 255CUI 46781384GalaţiCAEN 45204,5 mil2025
- 256ITOUR SIBIU SRLactivăCUI 37926990SibiuCAEN 45204,5 mil2025
- 257AUTO STUD SRLactivăCUI 34936876BucureştiCAEN 45204,5 mil2025
- 258SEDA-SERVICE SRLactivăCUI 10102415OltCAEN 45204,5 mil2025
- 259HODOCRISEB 2018 S.R.L.activăCUI 38739958GorjCAEN 45204,5 mil2025
- 260PRO MOTOR SRLactivăCUI 10226693VâlceaCAEN 45204,4 mil2025
- 261PREMIUM AUTO SERVICE SRLRadiatăCUI 25109594ClujCAEN 45204,4 mil2022
- 262DAVANI EXPERT SRLactivăCUI 27045560ClujCAEN 45204,4 mil2025
- 263CERBU EVENTS SRLactivăCUI 37206930GiurgiuCAEN 45204,4 mil2025
- 264CUI 50113910IlfovCAEN 45204,4 mil2025
- 265BIF COM SRLactivăCUI 17794119ClujCAEN 45204,4 mil2025
- 266CUI 45380368SuceavaCAEN 45204,3 mil2025
- 267AUTO PROSPER SAactivăCUI 2201337MaramureşCAEN 45204,3 mil2025
- 268C & I SERVICE AUTO SRLactivăCUI 16275679BucureştiCAEN 45204,3 mil2025
- 269CUI 38831511BucureştiCAEN 45204,3 mil2025
- 270ONIAFAB TRADE SRLFalimentCUI 35764078BrăilaCAEN 45204,3 mil2023
- 271CUI 14002044HarghitaCAEN 45204,3 mil2025
- 272VIP LINE SRLactivăCUI 33979542GalaţiCAEN 45204,2 mil2024
- 273M&C BEST CAR MARKET SRLactivăCUI 31666409ArgeşCAEN 45204,2 mil2025
- 274IONELY SERVICE SRLactivăCUI 8627588SibiuCAEN 45204,2 mil2025
- 275SUPERGAZ AUTOSERVICE SRLactivăCUI 33380925IlfovCAEN 45204,2 mil2024
- 276ADAM'S SERVICES SRLactivăCUI 37049372AlbaCAEN 45204,2 mil2025
- 277CLEAN RAUL MARIO S.R.L.activăCUI 39341089DoljCAEN 45204,2 mil2023
- 278BLABEBO SERVICE SRLactivăCUI 23456899CovasnaCAEN 45204,2 mil2025
- 279CUI 46967647BucureştiCAEN 45204,2 mil2025
- 280VOPSITORIE ALEX SRLactivăCUI 6653114BuzăuCAEN 45204,2 mil2025
- 281AQSERVICE IT SRLactivăCUI 18217445PrahovaCAEN 45204,2 mil2025
- 282MYDISERV SRLactivăCUI 16332049DoljCAEN 45204,1 mil2025
- 283QUADRILLE AUTOMOTIVE SRLactivăCUI 16155516BucureştiCAEN 45204,1 mil2025
- 284AUTOPARK DEUTSCH SRLactivăCUI 9632825NeamţCAEN 45204,1 mil2024
- 285NORD ELECTRIC CARS S.R.L.DizolvareCUI 45522152ArgeşCAEN 45204,1 mil2022
- 286CUI 45366894BihorCAEN 45204,1 mil2025
- 287ZIA CAR CLEAN SRLactivăCUI 36917323AlbaCAEN 45204,1 mil2025
- 288AUTO-CAR HOSPITAL S.R.L.activăCUI 41724523IaşiCAEN 45204,1 mil2025
- 289AUTOCOMPLET SERVICE SRLactivăCUI 16569569MureşCAEN 45204,1 mil2025
- 290DRIFT SERV SRLactivăCUI 28963981BucureştiCAEN 45204,1 mil2025
- 291BIANCO - ELY SRLactivăCUI 23703522SuceavaCAEN 45204,1 mil2024
- 292FAN SERVICE AUTO SRLactivăCUI 24409429IaşiCAEN 45204,1 mil2024
- 293DEXHART AUTOMOBILE SRLactivăCUI 17076666ArgeşCAEN 45204 mil2025
- 294SERVICE CASA SRLactivăCUI 15545901BihorCAEN 45204 mil2025
- 295CUBIC AG S.R.L.activăCUI 43503243BraşovCAEN 45204 mil2025
- 296EURODRIVESHAFT S.R.L.activăCUI 39668863IaşiCAEN 45204 mil2024
- 297CUI 27993747HunedoaraCAEN 45204 mil2025
- 298LICUSHER PARTS S.R.L.activăCUI 48341444TeleormanCAEN 45204 mil2025
- 299SC AUTOGENIAL PLUS SRLactivăCUI 30162314AlbaCAEN 45204 mil2025
- 300AUTOHAUS GAM S.R.L.activăCUI 42639876SălajCAEN 45204 mil2025
Se pot naviga primele 2.500 firme din 25.448, ordonate după cifra de afaceri. Pentru restul, folosește căutarea cu filtre.
Activități înrudite
- 4532Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule8.497
- 4511Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)6.804
- 4531Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule3.731
- 4519Comerț cu alte autovehicule811
- 4540Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor644
- 4711Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun97.551
- 4791Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat39.332
- 4719Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare24.562
Ai nevoie de date oficiale despre o firmă anume?
Caută după CUI sau denumire și vezi bilanț, administratori, stare ANAF și dosare în instanță.