Cod CAEN · activitate principală
CAEN 4511
Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) · pagina 47
În România sunt 6.804 firme care au declarat codul CAEN 4511 (Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)) ca activitate principală, dintre care 4.396 figurează în funcțiune la Registrul Comerțului.
3.518 dintre ele au depus bilanț pe 2025, cifra de afaceri mediană a fost 353.621 lei, iar jumătatea din mijloc s-a încadrat între 119.377 lei și 1,4 mil lei.
Separat de activitatea principală, 56.230 firme au acest cod printre activitățile autorizate la ONRC — o firmă poate avea mai multe coduri autorizate, dar o singură activitate principală declarată în bilanț.
Datele provin din registrul public ONRC (situația la 08.07.2026) și din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
- Firme
- 6.804
- În funcțiune
- 4.396
- CA mediană
- 353.621lei
- bilanț 2025
- Salariați
- 6.621
- total 2025
Lucrezi cu firme din acest domeniu?
Verifică situația fiscală, dosarele, administratorii și modificările firmelor cu care colaborezi.
Firme cu această activitate principală
- 2301WOOBEE SHOP S.R.L.activăCUI 38829163BucureştiCAEN 4511191 K2025
- 2302VARIANTE ASCARI S.R.L.activăCUI 46626135ConstanţaCAEN 4511191 K2025
- 2303ZUKU IMAN S.R.L.activăCUI 49983450GalaţiCAEN 4511189 K2025
- 2304EVA CARS S.R.L.activăCUI 49596420IlfovCAEN 4511189 K2025
- 2305KFZAUTODDR S.R.L.activăCUI 40230904BucureştiCAEN 4511189 K2020
- 2306CUI 42370424AradCAEN 4511189 K2025
- 2307CUI 40533932PrahovaCAEN 4511189 K2025
- 2308DUREMA DIA S.R.L.activăCUI 42993830BraşovCAEN 4511189 K2025
- 2309EVIA CARS S.R.L.activăCUI 48120192DâmboviţaCAEN 4511188 K2025
- 2310CUI 40839487HunedoaraCAEN 4511188 K2025
- 2311CUI 50302641GalaţiCAEN 4511188 K2025
- 2312STEAM N & M SRLRadiatăCUI 21537075PrahovaCAEN 4511188 K2023
- 2313PKW LKW BUCOVINA S.R.L.activăCUI 38801359SuceavaCAEN 4511188 K2024
- 2314ANA & JASMINA SRLactivăCUI 19199215ArgeşCAEN 4511188 K2025
- 2315CUI 46538726MaramureşCAEN 4511188 K2025
- 2316TEM AUTOMOBILE S.R.L.activăCUI 49545817BucureştiCAEN 4511187 K2024
- 2317VELOCAR S.R.L.activăCUI 50788780BucureştiCAEN 4511187 K2025
- 2318MCD BOGDI TRANS SRLactivăCUI 30361600MureşCAEN 4511187 K2019
- 2319AUTO GIF DETAILING SRLactivăCUI 38415706IlfovCAEN 4511187 K2025
- 2320VLAMAR WONDER SRLactivăCUI 28593587BucureştiCAEN 4511187 K2025
- 2321CUI 33182090MureşCAEN 4511186 K2025
- 2322VIDU AUTO RULATE S.R.L.activăCUI 44496721DâmboviţaCAEN 4511186 K2025
- 2323AUTOHAUS GXP S.R.L.activăCUI 40263286TimişCAEN 4511186 K2025
- 2324CUI 37761450ArgeşCAEN 4511186 K2025
- 2325FABIAN AUTOMOBILE S.R.L.activăCUI 40160493CovasnaCAEN 4511186 K2025
- 2326FUNCARS AUTO SUD S.R.L.activăCUI 43636363ConstanţaCAEN 4511186 K2024
- 2327CUI 42173937BraşovCAEN 4511186 K2024
- 2328SAFETY AUTO CARS SRLactivăCUI 37857203BucureştiCAEN 4511186 K2025
- 2329AUTO RAREŞ INVEST S.R.L.activăCUI 43801207ArgeşCAEN 4511185 K2025
- 2330YOUR DREAM CAR S.R.L.RadiatăCUI 41006604IaşiCAEN 4511185 K2020
- 2331CAR GLOBAL AUTOMOTIVE S.R.L.RadiatăCUI 42190385ArgeşCAEN 4511185 K2021
- 2332VAISTER S.R.L.activăCUI 44019510IaşiCAEN 4511185 K2022
- 2333CUI 39411168AradCAEN 4511184 K2025
- 2334MCA WEST WAGEN SRLactivăCUI 37618877BucureştiCAEN 4511184 K2024
- 2335DIANA STAR SRLactivăCUI 717839SuceavaCAEN 4511184 K2025
- 2336CUI 42772111TimişCAEN 4511183 K2025
- 2337IGNAT CARS S.R.L.activăCUI 46812316DâmboviţaCAEN 4511183 K2025
- 2338TRANS ALPEDAS SRLactivăCUI 35105352AradCAEN 4511183 K2025
- 2339CUI 48751932IaşiCAEN 4511183 K2024
- 2340CUI 42331859TimişCAEN 4511183 K2025
- 2341ANNA MOTORS S.R.L.activăCUI 48826008MureşCAEN 4511182 K2025
- 2342ELY AUTO SPEDITION S.R.L.RadiatăCUI 39644635ArgeşCAEN 4511182 K2020
- 2343CUI 46154229TimişCAEN 4511182 K2025
- 2344CLUSTER CONSULT SRLactivăCUI 33867654BacăuCAEN 4511182 K2025
- 2345PROIETTI MOTORS SRLactivăCUI 23844467BucureştiCAEN 4511182 K2025
- 2346EURO LEASING SRLactivăCUI 14776452Satu MareCAEN 4511182 K2025
- 2347EXCLUSIVE SPORT CARS SRLRadiatăCUI 25026774BucureştiCAEN 4511181 K2016
- 2348CUI 34173030Caraş-SeverinCAEN 4511181 K2025
- 2349SMART GERMANY AUTOS S.R.L.RadiatăCUI 42137799AradCAEN 4511181 K2020
- 2350TOP AUTO CONCEPT S.R.L.RadiatăCUI 43284364ArgeşCAEN 4511181 K2023
Se pot naviga primele 2.500 firme din 6.804, ordonate după cifra de afaceri. Pentru restul, folosește căutarea cu filtre.
Activități înrudite
- 4519Comerț cu alte autovehicule811
- 4520Întreținerea și repararea autovehiculelor25.448
- 4532Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule8.497
- 4531Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule3.731
- 4540Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor644
- 4711Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun97.551
- 4791Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat39.332
- 4719Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare24.562
Ai nevoie de date oficiale despre o firmă anume?
Caută după CUI sau denumire și vezi bilanț, administratori, stare ANAF și dosare în instanță.