certificatul.ro

Cod CAEN · activitate principală

CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului · pagina 7

În România sunt 4.755 firme care au declarat codul CAEN 4312 (Lucrări de pregătire a terenului) ca activitate principală, dintre care 3.525 figurează în funcțiune la Registrul Comerțului.

3.132 dintre ele au depus bilanț pe 2025, cifra de afaceri mediană a fost 199.271 lei, iar jumătatea din mijloc s-a încadrat între 63.074 lei și 613.168 lei.

Separat de activitatea principală, 170.214 firme au acest cod printre activitățile autorizate la ONRC — o firmă poate avea mai multe coduri autorizate, dar o singură activitate principală declarată în bilanț.

Datele provin din registrul public ONRC (situația la 08.07.2026) și din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Firme
4.755
În funcțiune
3.525
CA mediană
199.271lei
bilanț 2025
Salariați
7.033
total 2025

Firme cu această activitate principală

Ordonat după cifra de afaceriCAEN 4312
FirmăCifră de afaceri
  • 301
    CUI 43702335DoljCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,6 mil2025
  • 302
    CUI 42994797GorjCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,6 mil2025
  • 303
    CUI 38927269BihorCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,6 mil2025
  • 304
    CUI 41380446Satu MareCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,6 mil2025
  • 305
    CUI 36769375ClujCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,6 mil2024
  • 306
    CUI 50589248GiurgiuCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,6 mil2025
  • 307
    CUI 41216738PrahovaCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,6 mil2023
  • 308
    CUI 35268120ClujCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,6 mil2024
  • 309
    CUI 41227753GiurgiuCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,6 mil2023
  • 310
    CUI 47812667ConstanţaCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,6 mil2025
  • 311
    CUI 42687563MaramureşCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,5 mil2024
  • 312
    CUI 45843144SuceavaCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,5 mil2025
  • 313
    CUI 35387466MaramureşCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,5 mil2025
  • 314
    CUI 40288744TulceaCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,5 mil2025
  • 315
    CUI 40239555Satu MareCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,5 mil2025
  • 316
    CUI 43536429CălăraşiCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,5 mil2025
  • 317
    CUI 17229476ClujCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,5 mil2025
  • 318
    CUI 30561838BihorCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,5 mil2025
  • 319
    CUI 43612607ClujCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,5 mil2025
  • 320
    CUI 26104633HarghitaCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,5 mil2025
  • 321
    CUI 29399830ConstanţaCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,5 mil2025
  • 322
    CUI 24160343TimişCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,5 mil2025
  • 323
    CUI 32322691BucureştiCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,5 mil2025
  • 324
    CUI 50724433PrahovaCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,5 mil2025
  • 325
    FRAIMOND SRLRadiată
    CUI 30364607BihorCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,5 mil2020
  • 326
    ADELOR SRLactivă
    CUI 19082834ClujCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,5 mil2025
  • 327
    CUI 44527364Bistriţa-NăsăudCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,5 mil2025
  • 328
    CUI 45760022ConstanţaCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,5 mil2025
  • 329
    CUI 40304599Bistriţa-NăsăudCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,5 mil2025
  • 330
    CUI 34220620CălăraşiCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,5 mil2025
  • 331
    CUI 28303772BihorCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,5 mil2024
  • 332
    CUI 14738700DâmboviţaCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,5 mil2025
  • 333
    CUI 25869832ConstanţaCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,5 mil2025
  • 334
    CUI 28431267OltCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,5 mil2025
  • 335
    CUI 28514311BucureştiCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,4 mil2015
  • 336
    CUI 22930209HarghitaCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,4 mil2025
  • 337
    CUI 30569882DoljCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,4 mil2025
  • 338
    CUI 28539812BihorCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,4 mil2025
  • 339
    CUI 40424188SălajCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,4 mil2025
  • 340
    CUI 45909621IaşiCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,4 mil2025
  • 341
    CUI 23777112Bistriţa-NăsăudCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,4 mil2025
  • 342
    CUI 29962720BucureştiCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,4 mil2025
  • 343
    CUI 50519803BucureştiCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,4 mil2025
  • 344
    ALEX-ROBERT SRLInsolvență
    CUI 20087266Bistriţa-NăsăudCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,4 mil2018
  • 345
    CUI 33348266MaramureşCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,4 mil2025
  • 346
    CUI 49809765DoljCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,4 mil2025
  • 347
    CUI 37806439DâmboviţaCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,4 mil2025
  • 348
    CUI 43163990GiurgiuCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,4 mil2025
  • 349
    CUI 28442711GorjCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,4 mil2025
  • 350
    CUI 42054316ConstanţaCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului
    1,4 mil2024

Se pot naviga primele 2.500 firme din 4.755, ordonate după cifra de afaceri. Pentru restul, folosește căutarea cu filtre.

Activități înrudite

Din aceeași grupă CAEN 431
Verificare punctuală

Ai nevoie de date oficiale despre o firmă anume?

Caută după CUI sau denumire și vezi bilanț, administratori, stare ANAF și dosare în instanță.

Verifică o firmă