certificatul.ro

Cod CAEN · activitate principală

CAEN 3011
Construcția de nave civile și structuri plutitoare · pagina 22

În România sunt 1.064 firme care au declarat codul CAEN 3011 (Construcția de nave civile și structuri plutitoare) ca activitate principală, dintre care 466 figurează în funcțiune la Registrul Comerțului.

356 dintre ele au depus bilanț pe 2025, cifra de afaceri mediană a fost 1,3 mil lei, iar jumătatea din mijloc s-a încadrat între 339.694 lei și 4,3 mil lei.

Separat de activitatea principală, 3.707 firme au acest cod printre activitățile autorizate la ONRC — o firmă poate avea mai multe coduri autorizate, dar o singură activitate principală declarată în bilanț.

Datele provin din registrul public ONRC (situația la 08.07.2026) și din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Firme
1.064
În funcțiune
466
CA mediană
1,3mil lei
bilanț 2025
Salariați
7.974
total 2025

Firme cu această activitate principală

Ordonat după cifra de afaceriCAEN 3011
FirmăCifră de afaceri
  • 1051
    CUI 51577160ConstanţaCAEN 3011 · Construcția de nave civile și structuri plutitoare
    2025
  • 1052
    CUI 51845409PrahovaCAEN 3011 · Construcția de nave civile și structuri plutitoare
    2025
  • 1053
    MIDAVA SRLRadiată
    CUI 5202221GalaţiCAEN 3011 · Construcția de nave civile și structuri plutitoare
    2012
  • 1054
    CUI 52073803TulceaCAEN 3011 · Construcția de nave civile și structuri plutitoare
    2025
  • 1055
    CUI 52279928BucureştiCAEN 3011 · Construcția de nave civile și structuri plutitoare
    2025
  • 1056
    CUI 52389181DoljCAEN 3011 · Construcția de nave civile și structuri plutitoare
    2025
  • 1057
    CUI 52602190ConstanţaCAEN 3011 · Construcția de nave civile și structuri plutitoare
    2025
  • 1058
    CUI 52934903TulceaCAEN 3011 · Construcția de nave civile și structuri plutitoare
    2025
  • 1059
    NAVTEC SRLRadiată
    CUI 5606971ConstanţaCAEN 3011 · Construcția de nave civile și structuri plutitoare
    2013
  • 1060
    CUI 6047525BucureştiCAEN 3011 · Construcția de nave civile și structuri plutitoare
    2015
  • 1061
    NILO SRLRadiată
    CUI 6161880ConstanţaCAEN 3011 · Construcția de nave civile și structuri plutitoare
    2014
  • 1062
    SOREMIR SRLSuspendare expirată
    CUI 6162397ConstanţaCAEN 3011 · Construcția de nave civile și structuri plutitoare
    2017
  • 1063
    STELNAV SRLRadiată
    CUI 8591000TulceaCAEN 3011 · Construcția de nave civile și structuri plutitoare
    2013
  • 1064
    TRIPOMET SRLRadiată
    CUI 9151350GalaţiCAEN 3011 · Construcția de nave civile și structuri plutitoare
    2014

Activități înrudite

Din aceeași grupă CAEN 301
Verificare punctuală

Ai nevoie de date oficiale despre o firmă anume?

Caută după CUI sau denumire și vezi bilanț, administratori, stare ANAF și dosare în instanță.

Verifică o firmă