Cod CAEN · activitate principală
CAEN 2571
Fabricarea produselor de tăiat
În România sunt 33 firme care au declarat codul CAEN 2571 (Fabricarea produselor de tăiat) ca activitate principală, dintre care 20 figurează în funcțiune la Registrul Comerțului.
19 dintre ele au depus bilanț pe 2025, cifra de afaceri mediană a fost 393.608 lei, iar jumătatea din mijloc s-a încadrat între 40.689 lei și 1,3 mil lei.
Separat de activitatea principală, 1.416 firme au acest cod printre activitățile autorizate la ONRC — o firmă poate avea mai multe coduri autorizate, dar o singură activitate principală declarată în bilanț.
Datele provin din registrul public ONRC (situația la 08.07.2026) și din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
- Firme
- 33
- În funcțiune
- 20
- CA mediană
- 393.608lei
- bilanț 2025
- Salariați
- 71
- total 2025
Firme cu această activitate principală
- 1S.U.D.V. BRASOV SAInsolvențăCUI 16189365BraşovCAEN 25714,4 mil2025
- 2THEIL METAL SRLactivăCUI 209563ClujCAEN 25711,5 mil2025
- 3FUSTELTIM SRLactivăCUI 17298581TimişCAEN 25711,3 mil2025
- 4MILORD SRLactivăCUI 5379178MaramureşCAEN 25711,3 mil2025
- 5CUI 48347358BucureştiCAEN 25711 mil2025
- 6FIUL FIARELOR S.R.L.activăCUI 39595397BraşovCAEN 2571537 K2025
- 7EURO SINERGIA SRLRadiatăCUI 14359757BucureştiCAEN 2571357 K2019
- 8LAME ARAD S.R.L.activăCUI 43311779AradCAEN 2571251 K2025
- 9THEIL VILHELM SRLactivăCUI 25805650ClujCAEN 2571178 K2025
- 10OTEL VALAH TRADITIONAL S.R.L.Activitate întreruptăCUI 42845353DâmboviţaCAEN 257142 K2025
- 11CUI 44460108GalaţiCAEN 257136 K2025
- 12M KNIFE S.R.L.activăCUI 47760681DoljCAEN 257122 K2025
- 13DR MOBTROC CONCEPT SRLRadiatăCUI 35868184ClujCAEN 257116 K2020
- 14TECHTONIK EDGE S.R.L.RadiatăCUI 39393940DâmboviţaCAEN 25716 K2023
- 15GERA TEHNIC SRLactivăCUI 33153833BucureştiCAEN 25715 K2025
- 16BOGONI MECANICA SRLactivăCUI 11060628BihorCAEN 257102025
- 17SAWAX SRLactivăCUI 28484172SibiuCAEN 257102015
- 18STORM FORGE SRLactivăCUI 37512603DoljCAEN 257102025
- 19GABIFERO PREST IMPEX SRLRadiatăCUI 5059300ClujCAEN 257102012
- 20CONELAR SRLRadiatăCUI 11192815BotoşaniCAEN 2571—2025
- 21SUKUN IMPEX SRLRadiatăCUI 13229589AradCAEN 2571—2012
- 22KOVAROX INOX SRLactivăCUI 17796071BraşovCAEN 2571—2012
- 23CUŢITE HAIDUK SRLDizolvareCUI 32657433ArgeşCAEN 2571—2025
- 24CUI 33115058GalaţiCAEN 2571—2025
- 25KOMAKIZA SRL-DactivăCUI 34786531AlbaCAEN 2571—2025
- 26ATELIERUL DE CUŢITE SRLactivăCUI 35940220BotoşaniCAEN 2571—2022
- 27TOP TRADING TOOLS S.R.L.RadiatăCUI 40157781Bistriţa-NăsăudCAEN 2571—2023
- 28IZTEG TECHNOLOGY S.R.L.RadiatăCUI 40434157SălajCAEN 2571—2023
- 29KNIFE SOLUTIONS S.R.L.RadiatăCUI 40453779SălajCAEN 2571—2023
- 30SANDLUM COMGEN SRLactivăCUI 4830325DoljCAEN 2571—2012
- 31PASS PRO SRLactivăCUI 5229812IlfovCAEN 2571—2024
- 32CUSPID LAB SRLActivitate întreruptăCUI 8118746BucureştiCAEN 2571—2025
- 33PAMOLA IMPORT EXPORT SRLactivăCUI 9619338MureşCAEN 2571—2023
Activități înrudite
- 2572Fabricarea articolelor de feronerie217
- 2573Fabricarea uneltelor214
- 2511Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice8.225
- 2562Fabricarea articolelor de feronerie2.648
- 2512Fabricarea de uși și ferestre din metal1.444
- 2599Fabricarea altor articole din metal n.c.a.1.091
- 2553Operațiuni de mecanică generală573
- 2561Fabricarea produselor de tăiat469
Ai nevoie de date oficiale despre o firmă anume?
Caută după CUI sau denumire și vezi bilanț, administratori, stare ANAF și dosare în instanță.