certificatul.ro

Cod CAEN · activitate principală

CAEN 2562
Fabricarea articolelor de feronerie · pagina 6

În România sunt 2.648 firme care au declarat codul CAEN 2562 (Fabricarea articolelor de feronerie) ca activitate principală, dintre care 1.667 figurează în funcțiune la Registrul Comerțului.

1.439 dintre ele au depus bilanț pe 2025, cifra de afaceri mediană a fost 324.735 lei, iar jumătatea din mijloc s-a încadrat între 104.222 lei și 1,2 mil lei.

Separat de activitatea principală, 20.368 firme au acest cod printre activitățile autorizate la ONRC — o firmă poate avea mai multe coduri autorizate, dar o singură activitate principală declarată în bilanț.

Datele provin din registrul public ONRC (situația la 08.07.2026) și din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Firme
2.648
În funcțiune
1.667
CA mediană
324.735lei
bilanț 2025
Salariați
8.371
total 2025

Firme cu această activitate principală

Ordonat după cifra de afaceriCAEN 2562
FirmăCifră de afaceri
  • 251
    CUI 32181878ArgeşCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,9 mil2025
  • 252
    CUI 9734655SălajCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,9 mil2025
  • 253
    CUI 19030363NeamţCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,9 mil2024
  • 254
    CUI 12416929BucureştiCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,8 mil2024
  • 255
    CUI 23916083BihorCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,8 mil2025
  • 256
    CUI 37637771HarghitaCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,8 mil2025
  • 257
    CUI 31573598IlfovCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,8 mil2025
  • 258
    CUI 43980846MureşCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,8 mil2021
  • 259
    CUI 1221832MureşCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,8 mil2025
  • 260
    CUI 32621677GiurgiuCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,8 mil2025
  • 261
    CUI 42875893BuzăuCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,8 mil2025
  • 262
    CUI 20463000BuzăuCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,8 mil2025
  • 263
    DIFAM COM SRLInsolvență
    CUI 17160219DâmboviţaCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,8 mil2021
  • 264
    CUI 21956600BucureştiCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,8 mil2020
  • 265
    CUI 33605130SibiuCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,8 mil2024
  • 266
    CUI 22096643TimişCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,8 mil2025
  • 267
    CUI 49741856BraşovCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,8 mil2025
  • 268
    CUI 6970406BucureştiCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,8 mil2025
  • 269
    CUI 33134955AradCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,7 mil2017
  • 270
    CUI 9761714BuzăuCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,7 mil2025
  • 271
    CUI 47440148SibiuCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,7 mil2025
  • 272
    CUI 70812BihorCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,7 mil2015
  • 273
    CUI 43030706BraşovCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,7 mil2025
  • 274
    CUI 50127150Bistriţa-NăsăudCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,7 mil2025
  • 275
    CUI 39605377Bistriţa-NăsăudCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,7 mil2025
  • 276
    CUI 15757203BucureştiCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,7 mil2025
  • 277
    CUI 42778874DâmboviţaCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,6 mil2025
  • 278
    CUI 50156341BraşovCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,6 mil2025
  • 279
    CUI 34315194DâmboviţaCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,6 mil2025
  • 280
    CUI 37515138AlbaCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,6 mil2025
  • 281
    CUI 6276774VâlceaCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,6 mil2025
  • 282
    CUI 42629341MaramureşCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,6 mil2024
  • 283
    CUI 33603199ConstanţaCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,6 mil2017
  • 284
    CUI 35206802AlbaCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,6 mil2019
  • 285
    CUI 13189980ClujCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,6 mil2025
  • 286
    CUI 38523880AradCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,6 mil2025
  • 287
    CUI 13330574AlbaCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,6 mil2025
  • 288
    CUI 42075955TimişCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,6 mil2025
  • 289
    CUI 14925015DoljCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,6 mil2025
  • 290
    CUI 28324694TimişCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,6 mil2020
  • 291
    CUI 39997874IlfovCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,6 mil2025
  • 292
    CUI 28224210BihorCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,5 mil2025
  • 293
    CUI 32277329BrăilaCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,5 mil2020
  • 294
    FABROX SRLactivă
    CUI 18492135BacăuCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,5 mil2025
  • 295
    CUI 8171413BraşovCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,5 mil2022
  • 296
    CUI 15423785GorjCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,5 mil2025
  • 297
    CUI 10967310PrahovaCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,5 mil2025
  • 298
    SEFORA SRLactivă
    CUI 2490065TimişCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,5 mil2025
  • 299
    CUI 34627781ConstanţaCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,5 mil2025
  • 300
    CUI 25684443BucureştiCAEN 2562 · Fabricarea articolelor de feronerie
    1,5 mil2025

Se pot naviga primele 2.500 firme din 2.648, ordonate după cifra de afaceri. Pentru restul, folosește căutarea cu filtre.

Activități înrudite

Din aceeași grupă CAEN 256
Verificare punctuală

Ai nevoie de date oficiale despre o firmă anume?

Caută după CUI sau denumire și vezi bilanț, administratori, stare ANAF și dosare în instanță.

Verifică o firmă