Cod CAEN · activitate principală
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului · pagina 33
În România sunt 5.536 firme care au declarat codul CAEN 1610 (Tăierea și rindeluirea lemnului) ca activitate principală, dintre care 3.033 figurează în funcțiune la Registrul Comerțului.
2.314 dintre ele au depus bilanț pe 2025, cifra de afaceri mediană a fost 497.473 lei, iar jumătatea din mijloc s-a încadrat între 107.650 lei și 1,8 mil lei.
Separat de activitatea principală, 20.878 firme au acest cod printre activitățile autorizate la ONRC — o firmă poate avea mai multe coduri autorizate, dar o singură activitate principală declarată în bilanț.
Datele provin din registrul public ONRC (situația la 08.07.2026) și din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
- Firme
- 5.536
- În funcțiune
- 3.033
- CA mediană
- 497.473lei
- bilanț 2025
- Salariați
- 9.007
- total 2025
Lucrezi cu firme din acest domeniu?
Verifică situația fiscală, dosarele, administratorii și modificările firmelor cu care colaborezi.
Firme cu această activitate principală
- 1601SANSA SERV SRLactivăCUI 4409980VranceaCAEN 1610131 K2025
- 1602POVADOR SRLactivăCUI 23472703SuceavaCAEN 1610131 K2025
- 1603ARILUC WOOD S.R.L.activăCUI 38443900SuceavaCAEN 1610131 K2025
- 1604ALFADIN COM SRLactivăCUI 10119352MureşCAEN 1610131 K2025
- 1605ANY PRIME S.R.L.activăCUI 47940607SuceavaCAEN 1610129 K2025
- 1606PETRY FLOR SRLactivăCUI 18850926MureşCAEN 1610128 K2025
- 1607NICOHER COM S.R.L.activăCUI 51026544VranceaCAEN 1610128 K2025
- 1608VILAS PRODCOM IMPEX SRLactivăCUI 5734881ClujCAEN 1610127 K2025
- 1609CUI 12078798ArgeşCAEN 1610127 K2025
- 1610ILEDAR CONS WOOD S.R.L.activăCUI 39829633MureşCAEN 1610127 K2025
- 1611CUI 50944838SuceavaCAEN 1610126 K2025
- 1612KALYEXPLO-BCV S.R.L.RadiatăCUI 41015858SuceavaCAEN 1610126 K2019
- 1613MADELEINE PRODUCT SRLactivăCUI 16464570HarghitaCAEN 1610126 K2025
- 1614REBE-HEN HOUSE S.R.L.activăCUI 38497862HarghitaCAEN 1610125 K2025
- 1615SILVIRO SRLactivăCUI 5496429BacăuCAEN 1610125 K2025
- 1616VERTIVALVIO S.R.L.activăCUI 46389209PrahovaCAEN 1610124 K2025
- 1617MUNUNA LEMN S.R.L.activăCUI 46694105AlbaCAEN 1610124 K2025
- 1618CUI 42582974BacăuCAEN 1610124 K2025
- 1619MAGIC TELCIU S.R.L.activăCUI 35135205Bistriţa-NăsăudCAEN 1610124 K2022
- 1620TRIFOREST SRLactivăCUI 4456078BacăuCAEN 1610123 K2024
- 1621TANKO LEMN SRLactivăCUI 18277978HarghitaCAEN 1610123 K2025
- 1622ALEX PROD LEMN SRLactivăCUI 16368484AlbaCAEN 1610122 K2025
- 1623IPA MODEL S.R.L.activăCUI 37422934HarghitaCAEN 1610122 K2025
- 1624TANCUTIL S.R.L.activăCUI 44046840BucureştiCAEN 1610121 K2025
- 1625KĂTĂ ANDREI FOREST SRLInsolvențăCUI 29861408AlbaCAEN 1610121 K2025
- 1626SYLVA PRODUCT SRLactivăCUI 14384645HunedoaraCAEN 1610120 K2025
- 1627MIRESONLID S.R.L.activăCUI 39257450MureşCAEN 1610120 K2025
- 1628BUZALEMNIF S.R.L.RadiatăCUI 40347450VranceaCAEN 1610120 K2023
- 1629SUN INDUSTRY SRLactivăCUI 13265662AlbaCAEN 1610120 K2025
- 1630B.G. EMIST COM S.R.L.activăCUI 38503506BacăuCAEN 1610120 K2024
- 1631SAVICĂ GEOLEX SRLRadiatăCUI 21878064ArgeşCAEN 1610120 K2016
- 1632VICTAMALI SRLRadiatăCUI 14272412BihorCAEN 1610119 K2024
- 1633ATELIER APICOL S.R.L.activăCUI 46115122Bistriţa-NăsăudCAEN 1610119 K2025
- 1634RARĂU TRANSCOM SRLactivăCUI 18503960Caraş-SeverinCAEN 1610118 K2025
- 1635CUI 31487470BacăuCAEN 1610117 K2025
- 1636BARSEBA SRLactivăCUI 4748234MaramureşCAEN 1610117 K2024
- 1637TOPWOOD CYP JON SRLactivăCUI 36930179MureşCAEN 1610117 K2025
- 1638ADIPRU FOREST S.R.L.activăCUI 47364474BuzăuCAEN 1610117 K2025
- 1639CRIS & ANDREI S.R.L.activăCUI 48152488BihorCAEN 1610116 K2025
- 1640BENEDEK PROD-LEMN SRLactivăCUI 5727930HarghitaCAEN 1610116 K2025
- 1641WEST OAK SRLactivăCUI 37427524BihorCAEN 1610115 K2025
- 1642TONNELLERIE POP S.R.L.activăCUI 36755230MaramureşCAEN 1610114 K2025
- 1643PROFILEMN SRLactivăCUI 17597028BihorCAEN 1610114 K2025
- 1644TRANSCOJO SRLactivăCUI 28267254SuceavaCAEN 1610114 K2025
- 1645MTI TEHNIC FLOORS S.R.L.activăCUI 46519171TimişCAEN 1610114 K2025
- 1646AGROMEC CRETENI SAactivăCUI 2554444VâlceaCAEN 1610114 K2025
- 1647CUI 43251650VranceaCAEN 1610114 K2025
- 1648CARAMEL IMPEX SRLactivăCUI 7802753VranceaCAEN 1610114 K2024
- 1649CEP FOREST S.R.L.activăCUI 44123617SuceavaCAEN 1610114 K2024
- 1650GOYA ROYAL S.R.L.activăCUI 48921743AlbaCAEN 1610113 K2025
Se pot naviga primele 2.500 firme din 5.536, ordonate după cifra de afaceri. Pentru restul, folosește căutarea cu filtre.
Activități înrudite
- 1611Tăierea și rindeluirea lemnului746
- 1612Prelucrarea și finisarea lemnului49
- 1623Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții2.790
- 1629Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite2.648
- 1624Fabricarea ambalajelor din lemn596
- 1621Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn297
- 1628Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite249
- 1622Fabricarea parchetului asamblat în panouri98
Ai nevoie de date oficiale despre o firmă anume?
Caută după CUI sau denumire și vezi bilanț, administratori, stare ANAF și dosare în instanță.