Cod CAEN · activitate principală
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului · pagina 3
În România sunt 5.536 firme care au declarat codul CAEN 1610 (Tăierea și rindeluirea lemnului) ca activitate principală, dintre care 3.033 figurează în funcțiune la Registrul Comerțului.
2.314 dintre ele au depus bilanț pe 2025, cifra de afaceri mediană a fost 497.473 lei, iar jumătatea din mijloc s-a încadrat între 107.650 lei și 1,8 mil lei.
Separat de activitatea principală, 20.878 firme au acest cod printre activitățile autorizate la ONRC — o firmă poate avea mai multe coduri autorizate, dar o singură activitate principală declarată în bilanț.
Datele provin din registrul public ONRC (situația la 08.07.2026) și din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
- Firme
- 5.536
- În funcțiune
- 3.033
- CA mediană
- 497.473lei
- bilanț 2025
- Salariați
- 9.007
- total 2025
Firme cu această activitate principală
- 101ADU LESTER EXPRES S.R.L.RadiatăCUI 16811360BucureştiCAEN 16107,6 mil2019
- 102EUROCOV SRLactivăCUI 11083966CovasnaCAEN 16107,6 mil2025
- 103CUI 15332938CovasnaCAEN 16107,6 mil2025
- 104ALEXANDER FOREST SRLactivăCUI 1617994MehedinţiCAEN 16107,6 mil2025
- 105NEL DOR SRLactivăCUI 22011140Satu MareCAEN 16107,5 mil2025
- 106ELIM-GOD SRLactivăCUI 3360802MaramureşCAEN 16107,3 mil2025
- 107CUI 14939517NeamţCAEN 16107,3 mil2025
- 108TELEUCA PRODEXPORT SRLactivăCUI 13412640NeamţCAEN 16107,2 mil2025
- 109WOODMARCONSTRUCT S.R.L.activăCUI 40075436SuceavaCAEN 16107,1 mil2025
- 110PAPY ANDRO-FOREST SRLactivăCUI 38023036SuceavaCAEN 16107,1 mil2025
- 111CUI 41838080PrahovaCAEN 16107,1 mil2025
- 112SUSCA TRANS SRLactivăCUI 14268578MaramureşCAEN 16107 mil2025
- 113DENILSON SRLactivăCUI 15004922SuceavaCAEN 16106,9 mil2025
- 114LOG TRADE S.R.L.activăCUI 49718829SuceavaCAEN 16106,9 mil2025
- 115MASIF PAINT S.R.L.activăCUI 33325335GorjCAEN 16106,8 mil2025
- 116MELI-RAZ TRANSPORT SRLactivăCUI 23799790ArgeşCAEN 16106,8 mil2025
- 117IURA INDUSTRIAL PROD SRLactivăCUI 37588202MaramureşCAEN 16106,8 mil2025
- 118CITY FOREST S.R.L.activăCUI 34550459VâlceaCAEN 16106,8 mil2025
- 119TREI BRAZI SRLInsolvențăCUI 153608ArgeşCAEN 16106,8 mil2025
- 120CUI 40075410SuceavaCAEN 16106,8 mil2025
- 121FLORILEMN SRLactivăCUI 15413978BihorCAEN 16106,7 mil2025
- 122HANUL GĂINEŞTI S.R.L.activăCUI 33339861SuceavaCAEN 16106,7 mil2025
- 123TEHNOFOREST SRLactivăCUI 11470288VasluiCAEN 16106,7 mil2025
- 124BODNAR FOREST S.R.L.activăCUI 30202443SuceavaCAEN 16106,7 mil2025
- 125VAMILEX SRLactivăCUI 6467251SibiuCAEN 16106,5 mil2025
- 126MITMAR FOREST S.R.L.activăCUI 8158090SuceavaCAEN 16106,5 mil2024
- 127KORAX SRLactivăCUI 514273HarghitaCAEN 16106,4 mil2025
- 128INDMAR SRLactivăCUI 13698968SuceavaCAEN 16106,4 mil2025
- 129ROM LEATHER SOFAS SRLRadiatăCUI 17760060HunedoaraCAEN 16106,3 mil2023
- 130REGIS SRLInsolvențăCUI 3932645NeamţCAEN 16106,3 mil2024
- 131MIZO SRLactivăCUI 5986374NeamţCAEN 16106,3 mil2025
- 132V.C.M.PROD-IMPEX SRLactivăCUI 9228143MaramureşCAEN 16106,3 mil2025
- 133NOROTIMBER S.R.L.activăCUI 33571143SuceavaCAEN 16106,2 mil2025
- 134NICO FOREST SRLMandat administratori expiratCUI 15857709SuceavaCAEN 16106,2 mil2025
- 135WOOD PLANET COMPANY SRLactivăCUI 12486371BacăuCAEN 16106,2 mil2025
- 136FORESTKING SRLInsolvențăCUI 13619700VranceaCAEN 16106,1 mil2020
- 137MIT PROSPER SRLactivăCUI 17336278NeamţCAEN 16106,1 mil2025
- 138S.F.M. IMPEX SRLactivăCUI 6726682SuceavaCAEN 16106,1 mil2025
- 139DIAMEL SRLactivăCUI 16618998SuceavaCAEN 16106,1 mil2025
- 140VASICON STAR SRLactivăCUI 24337098SuceavaCAEN 16106,1 mil2025
- 141BRADUL N.E SRLactivăCUI 2214116MaramureşCAEN 16106 mil2025
- 142FLORANEL SRLactivăCUI 15311927NeamţCAEN 16106 mil2025
- 143COPET-DINEX SRLactivăCUI 3603316HarghitaCAEN 16106 mil2025
- 144EDI WOOD SRLactivăCUI 31990137ClujCAEN 16105,9 mil2025
- 145HANREX SRLactivăCUI 15389047NeamţCAEN 16105,9 mil2025
- 146NORD SCALA SRLactivăCUI 25188040SuceavaCAEN 16105,9 mil2024
- 147STIWEX SRLactivăCUI 16517713AradCAEN 16105,9 mil2025
- 148MARGRI-NIS S.R.L.RadiatăCUI 42352487SuceavaCAEN 16105,8 mil2021
- 149LANET PRODIMPEX SRLactivăCUI 6630234BacăuCAEN 16105,8 mil2025
- 150DOR FOREST SRLactivăCUI 15743259NeamţCAEN 16105,8 mil2025
Se pot naviga primele 2.500 firme din 5.536, ordonate după cifra de afaceri. Pentru restul, folosește căutarea cu filtre.
Activități înrudite
- 1611Tăierea și rindeluirea lemnului746
- 1612Prelucrarea și finisarea lemnului49
- 1623Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții2.790
- 1629Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite2.648
- 1624Fabricarea ambalajelor din lemn596
- 1621Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn297
- 1628Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite249
- 1622Fabricarea parchetului asamblat în panouri98
Ai nevoie de date oficiale despre o firmă anume?
Caută după CUI sau denumire și vezi bilanț, administratori, stare ANAF și dosare în instanță.